Jug na korak od odbrane titule

Vaterpolo 22. maj 201819:49 > 19:50
Triglav liga

Vaterpolisti Juga poveli su 2-1 u finalnoj seriji prvenstva Hrvatske trijumfom nad timom Mladosti rezultatom 12:10.

Aktuelni šampion Hrvatske je tako došao na korak od odbrane titule, a prvu priliku da to i učini imaće 30. maja u Zagrebu. U slučaju da Mladost slavi na svom terenu, majstorica bi se igrala 2. juna.

Jug je do trijumfa predvodio Garsija sa tri pogotka, dok su po dva dodali Rašović, Rencuto i Joković. Odličan na golu je bio Bijač sa 11 odbrana.

Na drugoj strani, četiri pogotka imao je Bukić, jedan više od Radua.

Dubrovčani, koji su pred 36. titulom državnog prvaka, utakmicu su praktično prelomili u prvom poluvremenu. Jug je posle izjednačene prve četvrtine drugi period dobio sa 3:0, a iako je potom usledio nešto veći otpor Mladosti, trijumf domaćina nije došao u pitanje.