Phil Walter, Getty Images

Vaterpolo

06.06.2018 | 11.23 > 11:27

Vujasinović za SK: Svaki meč finale, cilj je titula

Odbrojavanje je počelo. U četvrtak u Đenovi počinje finalni turnir Lige šampiona u vaterpolu na kome će učestvovati osam ekipa. U četvrtfinalu snage će odmeriti Pro Reko – Breša, Olimpijakos – Špandau, Jug – Solnok, Eger – Barseloneta.

Vladimir Vujasinović

youtube printscreen

Domaćin finalnog turnira je Đenova. Uloga glavnog favorita iako je konkurencija paklena je dodeljena Pro Reku, koji dve godine nije uspeo da stigne do trona, a sada je osvajanje titula prvaka Evrope postavljeno kao imperativ. Da li momci iz Đenove mogu da se izbore sa pritiskom? Da li mogu da iznesu breme koje nose na leđima i stignu do trona?

“Možemo. Dobro smo radili tokom sezone, osvojili smo duplu krunu, spremni čekamo finalni turnir odlučni u nameri da se do poslednjeg atoma snage borimo za titulu”, rekao je na početku razgovora za Sport Klub trener Pro Reka i nekada jedan od najboljih vaterpolista planete Vladimir Vujasinović i nastavio:

“Spomenuli ste pritisak i breme koje nosimo na leđima. Tačno je da nije lako igrati pred svojim navijačima koji očekuju i nadaju se velikom slavlju na kraju turnira. Međutim, imamo iskusne i izuzetno kvalitetne igrače u timu, koji iza sebe imaju pregršt velikih utakmica, pregršt utakmica koje su nosile prefiks biti ili ne biti. Finalnom turniru prilazimo u skladu sa nazivom istog. Za nas je svaka utakmica finale. Počevši od četvrtfinala sa Brešom".

Pro Reko je ove sezone osvojio duplu krunu. U finalu Kupa i u finalu šampionata pobedio je baš Brešu. Mnogi smatraju da Reko neće imati problema ni u četvrtfinalu, a da će polufinalni duel u kojem izabranici Vlade Vujasinovića idu na boljeg iz duela Jug - Solnok biti finale pre finala. Podsećanja radi, Jug je osvojio titulu pre dve, a Solnok prošle sezone.

“Ne razmišljamo ni o Jugu ni o Solnoku. Nema ni razloga da to radimo, jer je zaista teško proceniti ko će nam biti rival u finalu, odnosno ko će slaviti u duelu između Juga i Solnoka. U pitanju je repriza finala iz prošle sezone. Mi gledamo u svoje dvorište i spremamo se za duel sa Brešom. Jeste, osvojili smo duplu krunu i dva puta pobedili Brešu u finalnim mečevima, ali svaka utakmica je priča za sebe. Objektivno samo kvalitetniji od Breše, ali u jednom meču je sve moguće. Očekujem od mojih momaka da u meč uđu kao da je finale, da se bore kao da je biti ili ne biti, što je i jeste tako, tako se bore za svaku loptu, za svaki pedalj bazena, da pokažu disciplinu u odbrani i napadu. U tom slučaju, pomenuti kvalitet bi morao da dođe do izražaja i morali bi da stignemo do polufinala. Posle toga, po istom principu nastavljamo dalje. Svaka utakmica je finale, a cilj je titula”.

VSS/Ivica Veselinov

Pro Reko je najtrofejniji klub Evrope. Osvojio je osam titula prvaka Evrope, po jednu manje imaju Partizan i Mladost, koji su trenutno daleko od evropskog vrha.

Što se Vladimira Vujasinovića tiče, veliki vaterpolo as je kao igrač četiri puta osvajao titulu prvaka Evrope. Tri puta sa Pro Rekom i jednom sa Partizanom u kojem je i završio igračku, a započeo trenersku karijeru. Vujasinović je u kapici sa državnim grbom osvojio sve što se može osvojiti. U vitrinama ima srebro i dve bronzane medalje sa Olimpijskih igara. Zlato i bronzu sa svetskih šampionata. Tri zlata i srebro sa smotri najboljih selekcija Starog kontinenta. Četiri zlata i srebro sa finalnih turnira Svetske lige.

Sjajna igračka karijera je pretočena u trenersku karijeru koja u najmanju ruku obećava podjednako velike uspehe. Vujasinović je već nekoliko godina uz Dejana Savića stožer stručnog štaba državnog tima Srbije, koji je osvojio sve što se može osvojiti.

Vujasinović je osvojio dve duple kruna sa Partizanom i dve duple krune za Pro Rekom. Sada sa momcima koje vodi želi titulu prvaka Evrope.