EP: Debakl vaterpolistkinja od Rusije

Vaterpolo 15. jul 201817:25 > 17:27
VSS/Marsel ter Bals

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije doživela je debakl u drugom kolu Evropskog prvenstva u Barseloni, pošto je u drugom kolu izgubila od Rusije 27:2.

Izabranice Dejana Jovovića su u prvoj rundi poražene od Nemica, a u duelu sa Ruskinjama viđena je prevelika razlika u klasi. Srpkinje su se borile koliko su mogle, ali je sve bilo u rukama sjajnog rivala.

Dva srpska gola su delo Jovane Pantović odlična šrauba za 1:3 i Nađe Novaković takođe na efektan način za 2:15. Posle dve jake četvrtine Ruskinje su se malo opustile u trećoj, a zatim u poslednjih osam minuta zaigrale svom snagom.

Ovo je pokazatelj rada profesionalnih igračica Ruskinja i naših devojaka koje treniraju četiri pet puta nedeljno po 90 minuta. To je bilo evidentno od početka. Sada se okrećemo utakmicama sa takođe jakim rivalima da bi nadam se sa Turskom bile uspešne i igrale za deveto mesto“, naglasio je Jovović.

Jovović je podelio minutažu golmanima i one su skoro podelile golove, Klincov 14, Petrović 13. Za 27 golova Ruskinje su šutirale 39 putam dok su srpske igračice pogađale svaki deveti put. I Jovana Pantović je dobila udarac u glavu, vratila je i dobila isključenje sa pravom zamene.

Naredna utakmica srpske vaterpolistkinje očekuje u utorak u 15.30, kada će im rivalke biti Mađarice.