EP: Srbija direktno u četvrtfinalu, debakl Mađara

Vaterpolo 18. jul 201819:40 > 21:52
VSS/Marsel ter Bals

Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu koje se održava u Barseloni.

Ekipa selektora Dejana Savića je u 2. kolu savladala selekciju Rusije sa 11:9 (3:2, 3:3, 3:1, 2:3) i praktično obezbedila prvo mesto u grupi D i direktan plasman u četvrtfinale.

Srbija se u petak u poslednjem kolu prve faze takmičenja sastaje sa Slovačkom, koja je poražena u uvodna dva duela.

Aktuelni prvaci Evrope su diktirali tempo, ali je Rusija znalački koristila svaki pad u igri rivala. Srbija je povela sa 2:0, Zbornaja je izjednačila na 3:3, a serijom 4:0 Savićeva ekipa je u 19. minutu imala maksimalna četiri gola viška – 9:5.

Rusija je uspela da se vrati, a nalet Zbornaje prekinuo je Nemanja Vico prvom golom u seniorskoj reprezentaciji za 10:7 na nešto više od 6 minuta pre kraja utakmice.

Rusi su do kraja meča pokušali da urade nešto više, međutim kvalitetniji tim Srbije je bez mnogo poteškoća duel priveo kraju.

Dušan Mandić, Andrija Prlainović i Filip Filipović su postigli po 2 gola, dok su se po jednom u strelce upisali Miloš Ćuk, Duško Pijetlović, Nemanja Vico, Nikola Jakšić i Stefan Mitrović.

Najefikasniji u Rusiji bili su Stepan Andrjukov, Konstantin Harkov i Ivan Nagaev sa po dva pogotka.