EP: Srbija ubedljiva, sa Mađarima za polufinale?

Vaterpolo 20. jul 201812:05 > 12:15
VSS/Marsel ter Bals

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom protiv selekcije Slovačke 13:5 sa maksimalnim učinkom završila je takmičenje u grupi D na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Trostrukim uzastopnim šampionima „starog kontinenta“ je za overu prve pozicije i direktan plasman u četvrtfinale bio dovoljan i bod, ali su puleni Dejana Savića odigrali izuzetno ozbiljno i pitanje pobednika nije se postavljalo.

Srbija će se u utorak u borbi za mesto u polufinalu sastati sa boljim iz duela u kome će se najverovatnije sastati drugoplasirana ekipe grupe A Mađarska i trećeplasirani tim iz grupe C Holandija.

Ekipa selektora Dejana Savića je odlično počela utakmicu i golom Dušana Mandića minut i po pre kraja prve četvrtine na semaforu je pisalo – 5:0.

Slovaci su iskoristili malo opuštanje srpskog tima i serijom 3:0 u 20. minutu su se približili na tri gola minusa – 8:5. Ipak, Sava Ranđelović i Miloš Ćuk su prekinuli nalet rivala, dok je u poslednjoj četvrtini srpski tim potpuno dominirao.

Poslednji deo meča Savićevi puleni su dobili sa 3:0 i na najlepši način najavili četvrtfinalni duel u utorak u 17 časova.

Po dva gola postigli su Mandić, Ranđelović, Ćuk, Milan Aleksić, Nikola Jakšić i Filip Filipović, dok se mladi Nemanja Vico jednom upisao u strelce. Kod Slovaka je je odskorčio Lukaš Durik sa 2 pogotka.