Španci se izborili za finale sa Srbijom

Vaterpolo 26. jul 201823:32 > 23:42
Al Bello/Getty Images

Vaterpolisti Španije pobedili su Italijane 8:7 u polufinalu evropskog prvenstva u Barseloni.

Posle prve četvrtine ove utakmice bilo je nerešeno 1:1, da bi u drugoj Španci vezali tri gola posle čega su vodili as čak 4:1. Italijani su međutim do poluvremena uspeli da smanje i da ostanu u utakmici. Na poluvremenu je bilo 4:3.

Italijani su u nastavku čak uspeli da povedu sa dva gola pa je bilo 5:4, Španci su izjednačili, da bi na šest sekundi do kraja Di Fluvio doneo vođstvo Italijanima 6:5.

Isti igrač je na početrku poslednjeg perioda doneo vođstvo „azurima“ 7:5, što je bio poslednji gol za tu ekipu. Španci su već iz sledećeg napada smanjili na 7:6, a izjednačili su minut kasnije.

Do kraja je viđena velika borba da bi Francisko Fernadnes Miranda doneo konačnih 8:7 za Špance na minut i po do kraja. Imali su Italijani dva šuta u okvir gola do kraja ali je oba odbranio golman Lopes Pinedo.

Roher Taul i Blai Maljarač su bili najefikasniji kod Španije sa po dva gola, dok je Frančesko Di Fulvio imao tri kod Italije.

U finalu u subotu Španci igraju protiv Srbije.