Hrvatskoj evropska vaterpolo bronza

Vaterpolo 28. jul 201821:35 > 21:58
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Vaterpolo reprezentacije Hrvatske osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Barseloni, pošto je u meču za treće mesto nadigrala Italiju sa 10:8.

Hrvatska je posle poraza u polufinalu od Srbije uspela da se pribere i osvoji bronzu, iako nije mogla da računa na vođstvo selektora Ivice Tucka, koji je zbog crvenog kartona protiv Delfina bio suspendovan.

Barakude su od početka meča nametnule svoj ritam, prvu četvrtinu su dobile sa 4:0, dok su do poluvremena Italijani uspeli da smanje na 7:5.

Treći četvrtinu je dobila Hrvatska sa 2:1, dok je poslednju deonicu dobila Italija istim rezultatom, ali je odbrana Tuckovog tima uspela da sačuva prednost.

Najefikasniji u timu Hrvatske je bio Loren Fatović sa tri gola, dok su po dva postigli Luka Lončar i Andro Bušlje. Po gol za Barakude postigli su Joković, Buljubašić i Garsija.

Golove za Italiju su postigli – Frančesko di Fulvio i Valentino Galo po dva, a Molina, Filjoli, Rencuto i Prešijuti po jedan.