Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Vaterpolo

29.07.2018 | 08.20 > 08:26

Srbiji opet zlato – nastavak nepreglednog niza...

Vaterpolisti Srbije potvrdili su još jednom da su najveća svetska vaterpolo sila osvojivši četvrto uzastopno prvo mesto na Evropskim prvenstvima i tako nastavili nepregledan niz uspeha od 2006. godine i početka nastupa pod imenom Srbija.

Vaterpolo rerpezentacija Srbije

VSS/Marcel ter Bals

Srbija je u velikom finalu u Barseloni bila bolja od domaće selekcije ukupnim rezultatom 12:10 nakon izvođenja peteraca.

Za najboljeg igrača prvenstva proglašen je kapiten srpske reprezentacije Filip Filipović.

Medalja u Barseloni bila je neverovatna 29. za najbolje vaterpoliste Srbije u svim takmičenjima za samo 12 godina. Ispod pogledajte listu svih osvojenih odličja na različitim takmičenjima od 2006. godine.

Evropsko prvenstvo (Barselona) – zlato

Na večnoj listi najuspešnijih selekcija na šampionatima Evrope Mađarska je i dalje prva sa 24 medalje u istoriji, dok je selekcija Srbije, uzimajući u obzir medalje iz perioda Jugoslavije, na drugom mestu sa 22 medalje. Zatim slede Sovjetski Savez/Rusija i Italija sa po 11 medalja.

Pogldajte i najzanimljivije detalje uzbudljivog finalnog meča.

Evo i kompletnog spiska svih osvajača zlatne medalje u Barseloni:

Igrači

1. Gojko Pijetlović ( 7.7.1983, klub Šabac)

8. Milan Aleksić (13.5. 1986, Solnok)

9. Nikola Jakšić (17.1.1997,Ferencvaroš)

10. Filip Filipović (2.5.1987, Pro Reko)

11. Andrija Prlainović (28.4.1987,Solnok)

12. Stefan Mitrović (29.3.1988, Ferencvaroš)

13. Branislav Mitrović (30.1.1985, OSC)

Stručni štab:

Dejan Savić (selektor), Stefan Ćirić, Žarko Petrović, Vladimir Pavlović (treneri), dr Nikola Repac (lekar), Vladimir Radović i Marko Jović (fizioterapeuti), Dejan Stevović (mediji).

Tokom takmičenja pridružili su se Vladimir Vujasinović i Živko Gocić.

Komentari (14)

Mad MAX

Ugasite VK Partizan i ugasili ste srpsku reprezentaciju u vaterpolu, to je hteo da kaže.

Odgovori 9 40

JT26

genijalci lupaju minuse zato sto navijaju za zvezdu. Nema veze sto je covek napisao zivu istinu.

3 14

Vr

Da više nikad ništa ne osvojite, nemamo šta da kažemo... Vaša želja, volja, motivacija nikad nije bila sporna... Bože Pravde mnogo bolje zvuci uz Vas... Ponosni...

Odgovori 32 1

Rašović: Da smo ovako protiv Španaca; Ćuk: Neiskustvo

Nakon osvojenog petog mesta na Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji za medije su govorili selektor reprezentacije Srbije Dejan Savić i igrači Miloš Ćuk i Strahinja Rašović i istakli žal zbog činjenice da Srbija nije bila u konačnim borbama za medalje.

Podmlađeni "Delfini" su peti najbolji na svetu!

Vaterpolisti Srbije savladali su reprezentaciju Australije rezultatom 13:9 (6:1, 3:2, 1:2, 3:4) i na taj način zauzeli peto mesto na Svetskom prvenstvu u južnokorejskom Gvangdžuu.

LŠ: Ferencvaroš posle penala do krova Evrope

U nemačkom Hanoveru u subotu se okončao završni turnir Lige šampiona za vaterpoliste, a novi prvaci Evrope su igrači mađarskog Ferencvaroša. Treće mesto osvojio je Pro Reko, dok je Jug iz Dubrovnika peti najbolji tim Evrope.

Savić pred meč za bronzu: Da se presaberemo

Vaterpolisti Srbije nisu uspeli da se plasiraju u finale Svetskog kupa u Nemačkoj, pošto je u polufinalu od Srbije bolja bila selekcija Mađarske, koja je slavila sa 12:11 u uzbudljivom susretu, tako da će „Delfini“ igrati meč za bronzanu medalju.

Aleksić: Nadam se da će biti još ovakvih povoda

Dugogodišnji reprezentativac Srbije Milan Aleksić bio je presrećan i ponosan po povratku sa Evropskog prvenstsva u Barseloni na kojem je reprezentacija Srbije došla do još jedne zlatne medalje.

Prlainović: Uvek nalazimo nove motive

Srpski vaterpolisti još jednom su zadivili svet osvojivši četvrtu uzastopnu zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, a u nedelju su se vratili u Beograd, gde su govorili za medije nakon još jednog sjajnog uspeha.

Savić: Mnogo kontri; Ćuk: Nismo najbolje delovali

Najbolji vaterpolisti Srbije pobedili su selekciju Rusije rezultatom 11:9 i na taj način obezbedili plasman među najboljih osam timova na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Hrvatska bolja od „Delfina“, Srbija za treće mesto

Vaterpolisti Srbije poraženi su u polufinalu Evrokupa od selekcije Hrvatske rezultatom 7:8 (3:1,1:0, 1:3, 2:4), pa će najbolji srpski vaterpolisti igrati u nedelju za treće mesto protiv selekcije Italije.

Hrvati bolji od Italijana, sledi polufinale sa Srbijom

Vaterpolisti reprezentacije Hrvatske plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva u Budimpešti nakon što su u četvrtfinalnom duelu bili bolji od Italije rezultatom 12:9.

SP: Australija rival Srbije u četvrtfinalu

Australija je rezervisala mesto u četvrtfinalnom susretu sa Srbijom na Svetskom prvenstvu u vodenim sportovima zu Mađarskom, nakon trijumfa nad Brazilom od 8:3 na bazenu Alfred Hajoš.

Prelep ambijent u Kruševcu, Srbija opet lako do pobede

Vaterpolo reprezentacija Srbije po drugi put je savladala selekciju Australije u dva dana – na meču odigranom u četvrtak rezultat je bio 12:8.