Delfini lako sa SAD, sa Hrvatskom za prvo mesto u grupi

Vaterpolo 12. sep 201817:50 > 18:46
Getty Images/Quinn Rooney

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 14:8 u drugom kolu Grupe B Svetskog kupa u Berlinu.

Izabranici Dejana Savića su u glavnom gradu Nemačke lako izašli na kraj sa ekipom koju je odabrao Dejan Udovičić, selektor SAD.

Srbija će tako posle pobeda nad Južnoafričkom Republikom i SAD, u trećem kolu igrati protiv Hrvatske, što će biti i meč za prvo mesto u grupi.

Okršaj Delfina i Barakuda je na programu u četvrtak od 16,00, a direktan prenos je na Sport Klubu 1.

Dušan Mandić je bio najefikasniji u timu Srbije sa pet golova, Gavril Subotić je pogodio tri puta, Viktor Rašović i Ognjen Stojanović su bili strelci po dva gola, a Sava Ranđelović i Đorđe Lazić su po jednom zatresli gol Amerikanaca.

Bouven, Stivenson i Irving su za SAD strelci bili po dva gola, dok su Halok i Karnilja upisali po pogodak.

Tok meča:

Amerikanci su poveli golom Aleksa Bouvena već na startu meča, dok je na drugoj strani Srbija izjednačila preko Dušana Mandića sa peterca. Prethodno je isključen Rols zbog prekršaja.

Usledila su još dva gola Mandića, a potom i Đorđa Lazića za preokret od 4:1. Selekcija SAD u tim momentima nije imala rešenja za sjajan srpski tim, koji je preko Save Ranđelovića povisio na 5:1.

Maksvel Irving je na dva minuta do kraja prve deonice smanjio na 5:2, ali je Viktor Rašović prelepim golom doneo Srbiji 6:2. SAD su preko Stivensona do kraja četvrtine još jednom smanjile na 6:3.

Drugu četvrtinu je otvorila Srbija novim pogotkom Mandića, još jednom sa peterca, dok se u strelce upisao i Ognjen Stojanović za 8:3.

Nik Karnilja je iskoristio igrača više za četvrti gol SAD na meču, ali je svoj prvi u sredu postigao Gavril Subotić, pa je sa 9:4 za Srbiju završeno prvo poluvreme.

U drugom poluvremenu prvi u strelce za Srbiju se upisao Ognjen Stojanović, dok je Subotić posle kontre doneo Srbiji 11:4, a u narednom napadu Viktor Rašović 12:4. Tim rezultatom se otišlo u poslednju deonicu.

Srbija je u tim momentima već igrala za svoju dušu, a iako je Irving postigao peti gol za SAD, odmah je odgovorio Mandić svojim petim golom (13:5).

Do kraja susreta golove za SAD su postigli Bouven, Stivenson i Halok, pa je ubedljiv poraz ublažen. Konačnih 14:8 postavio je golom za Delfine Gavril Subotić.