Mađarska posle drame u finalu SK, Srbija na domaćina

Vaterpolo 15. sep 201818:00 > 18:02
VSS/Marcel ter Bals

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog kupa u Berlinu, pošto je u polufinalu poražena od Mađarske sa 12:11. U nedelju izabranici selektora Dejana Savića će za treće mesto igrati protiv Nemačke, koja je izgubila od Australije posle boljeg izvođenja peteraca.

Mađarska je bolje otvorila meč pošto je povela golom Đerđa Kovača, ali su do kraja prve četvrtine srpski reprezentativci napravili preokret, pošto su bili precizni Nikola Jakšić i Gavril Subotić dva puta.

Severni srpski susedi su bolje odigrali drugi period igre, koji su dobili sa 5:3, što je ispostavilo se na kraju bilo i ključno. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 6:6, a tokom treće četvrtine se igralo gol za gol.

Srbija je na 4:25 do kraja povela sa 10:9 golom Viktora Rašovića, ali su Mađari bili koncentrisaniji i uspeli da preokrenu pogocima Kovača i dva puta Đerđa Zalankija.

Delfini su do kraja uspeli da smanje na 12:11 golom Strahinje Rašovića, ali je izjednačenje izostalo. Dejan Savić je u poslednjem napadu pokušao retko viđenu akciju u vaterpolu, kada je u napad poslao i golmana Dimitrija Rističevića, ali je srpski čuvar mreže sam šutirao daleko iznad gola Mađara.

Mađarska strelci – Batori 3, Kovač 2, Pastor 2, Zalanki 2, Janšik 2, Mezei 1.

Srbija strelci – Subotić 3, Strahinja Rašović 2, Viktor Rašović 2, Mandić 1, Ranđelović 1, Drašović 1, Jakšić 1.

U drugom polufinalu Australija je nadigrala domaćina Nemačku posle peteraca. U regularnom toku je bilo 10:10, dok su Australijanci bili bolji od Nemačke sa 3:2 nakon peteraca.

Mađarska će u finalu igrati protiv Australije (14,30), dok će Srbija u nedelju od 13,00 igrati protiv Nemačke.

U razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta SAD su pobedile Japan sa 11:10, a Hrvatska je bila bolja od Južnoafričke Republike sa 16:3.

Finale: Mađarska – Australija

Za treće mesto: Srbija – Nemačka

Za 5. mesto: SAD – Hrvatska

Za 7. mesto: Japan – Južnoafrička Republika

Sve mečeve pratite na kanalima Sport Kluba.