Novi debakl Zvezde u Ligi šampiona

Vaterpolo 3. nov 201820:10 > 20:11
VSS/Ivica Veselinov

Vaterpolisti Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz u drugom kolu Lige šampiona, pošto je bolja od njih u Beogradu bila Barseloneta rezultatom 14:3.

Izabranici Dejana Savića su poraženi i na startu elitnog takmičenja, kada je protiv njih slavio Pro Reko sa 17:4.

‘Crveno-beli’ su se koliko-toliko držali u prvom poluvremenu, koje je katalonski klub završio vođstvom 5:2. Usledila je sjajna četvrtina Barselonete, koju je dobila sa 5:0, a do kraja utakmice je svoj trijumf učinila ubedljivijom.

Najbolji u pobedi gostiju bili su Rođel Taul i Blaj Malarač sa po tri pogotka. Na drugoj strani, Miloš Maksimović je postigao dva gola, a jedini preostali bio je delo Marka Radovića.

Za Barselonetu je to bio drugi trijumf, posle kojeg se zadržala među vodećim ekipama u grupi A, dok su ‘crveno-beli’ na samom začelju bez bodova.