Getty Images, Adam Pretty

Vaterpolo

05.12.2018 | 18.24 > 18:26

Novi debakl Zvezde u Ligi šampiona

Vaterpolisti Crvene zvezde pretrpeli su još jedan ubedljiv poraz u Ligi šampiona.

Duško Pijetlović

Viceprvak Srbije je u 4. kolu grupe A elitnog klupskog takmičenja izgubio od Dinama u Moskvi 14:4.

Ruska ekipa je zabeležila prvu pobedu, dok su crveno-beli sa rumunskom Steauom na začelju tabele sa sva četiri poraza.

Domaći su u trećem minutu druge četvrtine poveli sa 4:0, a ekipa Dejana Savića je prvi gol postigla sredinom tog dela igre preko Borisa Popovića. Ujedno to je bio i jedini pogodak Beograđana do poluvremena.

Rusi su i u nastavku meča dominirali i golom Ivana Kopceva minut i 27 sekundi pre kraja prvi put su došli do dvocifrene prednosti za konačnih 14:4.

Po tri gola za Dinamo postigli su Adel Latipov, Ivan Nagaev i Dmitri Holod, Duško Pijetlović je jednom savladao crveno-bele, dok se Gavril Subotić i Nikola Rađen nisu upisali u strelce. U poraženoj ekipi po gol su zabeležili Miloš Maksimović, Dušan Vasić, Boris Popović i Marko Radović.

Zvezda je u prethodna tri duela izgubila od Pro Reka, Barselonete i Breše i sa gol razlikom 13:52 na dnu je tabele grupe A Lige šampiona. Crveno-beli u sledećem kolu gostuju Steaui u Bukureštu (19.12).

U drugoj utakmici ove grupe Breša je u gostima savladala Eger sa 11:8.