Phil Walter, Getty Images

Vaterpolo

19.12.2018 | 22.09 > 22:15

Novi ubedljiv poraz Zvezde u Ligi šampiona

Vaterpolisti Crvene zvezde doživeli su i peti poraz u Ligi šampiona, pošto su poklekli u derbiju začelja A grupe od Steaue rezultatom 8:3, po četvrtinama 0:0, 3:1, 4:0, 1:2.

Dušan Mandić, as Pro Reka

Getty images/Adam Pretty

U pobedničkom timu dva gola dao je kapiten Andrej Aleksandru Giban, a po jedan su upisali Marinić, Kjoveanu, Prjoteasa, Kapocis, Antipa i Uroš Čučković. Strelci za Crvenu zvezdu, koju je sa klupe vodio Aleksandar Filipović, bili su Nikola Bursać, Kristijan Šulc i Marko Radović.

U derbiju A grupe, koji je imao prilično čudan tok, Pro Reko je kao gost savladao Barselonetu rezultatom 15:11. Na „poluvremenu” je bilo čak 10:2 za goste, ali su se domaći vratili čudesnom igrom u trećoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 6:1. Ipak, poslednja deonica u potpunosti je pripala osmostrukom šampionu Evrope, koji je sigurnom igrom došao do petog trijumfa, za ostanak na vrhu tabele. Dušan Mandić i kapiten Italijana Aleksandar Ivović postigli su po dva gola, a u strelce se upisao i Filip Filipović.

Breša je u borbi za mesto u gornjem kvartetu, savladala moskovski Dinamo rezultatom 10:8, u meču u kojem je Nikola Vukčević postigao jedan gol, a Mlađan Janović dobio „crveni” karton zbog tri isključenja. Na drugoj strani Duško Pijetlović i Nikola Rađen jednom su pogodili mrežu domaćih, dok je Gavril Subotić imao dva isključenja.

U poslednjem meču, Ferencvaroš je u Budimpešti savladao Eger rezulatom 16:9. Nikola Jakšić i Stefan Mitrović su u pobedničkom timu postigli po dva gola, a kod poraženih „usamljen” je bio Strahinja Rašović, sa četiri pogotka. Igrali su Marko Avramović i Nikola Murišić.

U B grupi Jug je nastavio dominaciju, pošto je deklasirao domaći Hanover, rezultatom 14:7. Četiri gola postigao je Maro Joković,a tri Loren Fatović. U poraženom timu Aleksandar Radović se upisao u strelce, a igrali su i kapiten Predrag Jokić, Darko Brguljan i Luka Sekulić.

Solnok i Olimpijakos odigrali su nerešeno - 9:9, u meču u kojem su domaći, koje sa klupe vodi Živko Gocić imali pobedu u rukama, naročito posle vođstva od 9:8 na samo 11 sekundi pre kraja. Ipak, gosti su stigli do izjednačenja, dve sekunde pre isteka vremena, zahvaljujući spretnom Gunasu. U mađarskom timu dva gola postigao je Andrija Prlainović, a po jedan Milan Aleksić i Viktor Rašović. Igrao je i Đorđe Lazić.

Špandau 04 je dobrom igrom u poslednjoj četvrtini „prelomio” meč protiv splitskog Jadrana i stigao do prve pobede u Ligi šampiona - 12:11. U pobedničkom timu Mateo Ćuk je postigao 3 gola, a Nikola Dedović i Stefan Pješivac po dva. Kod poraženih, Ivan Domagoj Zović je četiri puta pogodio mrežu domaćih.

Posle prave bitke i čak 33 isključenja, Mladost i BPM Sport Menadžment iz Busto Arsicija igrali su nerešeno 7:7. Vodio je domaćin 4:2, ali i gost 6:4, da bi u poslednjoj četvrtini pao samo jedan gol, i to „mladostaša” Kozmina Radua, za konačnih 7:7. Na golu gostiju blistao je Crnogorac Dejan Lazović.