Istorijski uspeh - Šapcu trofej Kupa Srbije

Vaterpolisti Šapca ostvarili su istorijski uspeh osvajanjem Kupa Srbije.

Šabac

Printcsrean

Šabac je u finalu završnog turnira u Zrenjaninu pobedio kragujevački Radnički sa 10:9 i osvojili prvi trofej u klupskoj istoriji.

Domaća ekipa je u završnici bila smirenija i konkretnija, a trijumf je najavio Nebojša Toholj koji je na nešto više od minut pre kraja pogodio za 10:8. Uroš Vasić je sa igračem više smanjio prednost Šapca, ali u preostalih pola minuta nije bilo promene rezultata i slavlje domaćih vaterpolista moglo je da počne.

"Nije bilo lako, očekivano teška utakmica. Imali smo samo dan za pripremu. Čestitam ekipi, dali su poslednji atom snage i ispaltilo nam se. Prezadovoljni smo," rekao je trener Šapca Miodrag Mirović.

Šabac je u subotu u polufinali savladao Partizan sa 14:10, dok je Radnički bio bolji od Naisa 8:5.

Partizan je prethodne tri godine bio najbolji u Kupu Srbije i rekorder je sa 9 osvojenih trofeja, Crvena zvezda ima dva, dok je Radnički ostao na jednom osvojenom peharu iz 2015. godine.

Radnički - Šabac 10:9

Igrač više: Šabac 14 (4), Radnički 10 (5). Dva igrača više: Šabac 1 (1), Radnički 2 (1).

Radnički: Dobožanov, Mitrović, Stanojević, Ganić, Radovanlija 1, Tanasijević, Panić, Žulum 3, Vasić, Gusarov 4, Manić 1, Tomašević, Đerković, Pljevančić.

Šabac: Pijetlović, Eraković, Marković 1, Repanović, Toholj 1, Velkić 1, Rogač 2, Lukić 1, Janković, Vučinić 4, Bolović, Ilić, Vukadinović, Vasović.

Komentari (2)

Niksa

Sabacisko je vaterpolo grad, svaka cast Sapcanima, potpuno zasluzeno.

Odgovori 4 0

Kg

Bolji ste bili cestitke iz Kragujevca cekamo vas za revans.Drago mi je sto nisu ni Partizan ni Zvezda u finalu da se vidi da se ljudi bave vaterpolom i van Beograda.

Odgovori 17 1

Radnički bolji od Šapca za titulu u Kupu Srbije

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca osvajači su Kupa Srbije.

Poraz Zvezde u Šapcu, Jadranu crnogorski derbi

Odigrana su tri meča osmog kola regionalne vaterpolo lige. Sva tri meča su nosila epitet derbija. Pobedama su se radovali Šabac, Jadran iz Herceg Novog i Jug iz Dubrovnika.

Poznati svi učesnici završnice Kupa Srbije

Vaterpolisti kragujevačkog Radničkog obezbedili su plasman na finalni turnir nacionalnog Kupa ubedljivom pobedom nad Naisom, 16:4, po četvrtinama 4:0, 5:1, 3:1, 4:2.

Budva pobedila Šabac, Mladost nadigrala Partizan

Kompletirano je sedmo kolo regionalne vaterpolo lige. Budva je na svom bazenu stigla do prve pobede i to protiv šampiona Srbije, dok je Partizan ubedljivo poražen od objektivno daleko jače Mladosti.

Jug nadigrao Budvu, Šabac bolji od Primorca

Kompletirano je prvog kolo Regionalne vaterpolo lige. Jug je nadigrao Budvu sa 23:9, Mladost je pobedila Mornar sa 18:6, dok je Šabac slavio protiv Primorca sa 15:6.

Srbija bez predstavnika u Ligi šampiona

Vaterpolisti Crvene zvezde i Šapca porazima i u mečevima trećeg kola druge runde kvalifikacija oprostili su se od borbe za plasman u Ligu šampiona.

LŠ: Zvezdi srpski derbi i 5-0 na startu kvalifikacija

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su Šabac 11:10 i prvi krug kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona završili sa maksimalnim učinkom 5-0.

Crvena zvezda i Šabac u nedelju za prvo mesto u grupi

Vaterpolisti Crvene zvezde zabeležili su u subotu četvrtu pobedu na kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona.

Vaterpolisti Zvezde sve bliži LŠ

Vaterpolisti Crvene zvezde slavili su u meču trećeg kola grupne faze kvalifikacija za Ligu šampiona protiv ekipe Apolona rezultatom 11:7.

LŠ: Zvezda bolja od Oradee, popodne sa Apolonom

Vaterpolisti Crvene zvezde su savladali rumunsku Oradeu 7:6 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno beli u petak od 18 i 45 igraju protiv grčkog Apolona.

Juniori Radničkog šampioni Srbije

U konkurenciji vaterpolista do 19 godina ekipa Radničkog je osvojila državno prvenstvo Srbije. Juniori kragujevačke ekipe su slavili protiv Banjice u finalu 10:9.

Toholj se iz Šapca vratio u Radnički

Dvadesetdvogodišnji vaterpolista Nebojša Toholj napustio je Šabac i potpisao ugovor sa svojim matičnim klubom Radničkim iz Kragujevca.

SK saznaje: Srbija bez predstavnika u Ligi šampiona

Srbija u sezoni 2019/20. neće imati direktnog učesnika u Ligi šampiona, nezvanično saznaje Sport Klub iz izvora bliskih Evropskoj vaterpolo federaciji (LEN).

Rogač doneo istorijsku titulu Šapcu!

Vaterpolisti Šapca osvojili su prvu titulu šampiona Srbije u istoriji, pošto su u trećem, odlučujućem meču finala plej-ofa savladali Crvenu zvezdu 10:9.

Zvezda izborila majstoricu finala

Vaterpolisti Crvene zvezde savladali su Šabac rezultatom 7:5 i tako izjednačili na 1-1 u finalnoj seriji prvenstva Srbije.

Vaterpolisti Šapca na pragu istorije

U prvoj utakmici finala plej-ofa vaterpolo šampionata Srbije Šabac je na svom bazenu savladao Crvenu zvezdu 8:5 i došao do prednosti u finalnoj seriji. Ujedno i na pobedu od titule.