Zvezda nemoćna protiv Egera za novi poraz u LŠ

Vaterpolo 6. feb 201919:38 > 19:50
VSS/Ivica Veselinov

Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su i u osmom kolu Lige šampiona, ovoga puta na gostovanju mađarskom Egeru.

Crveno-beli su u bazenu u Egeru izgubili rezultatom 17:11, a sve je već praktično bilo rešeno nakon prve četvrtine koju je domaćin dobio sa 6:2.

U nastavku meča je Eger opravdao ulogu favorita i slavio po četvrtinama 6:3, 2:4 i 3:2, za svoju četvrtu pobedu u sezoni LŠ.

Najefikasniji u timu Egera bio je Angelos Vlahopulos sa šest golova, Norbert Hošnjanski je postigao pet pogodaka, Tamaš Đarfaš je upisao dva gola, dok su strelci po jednom bili Nikola Murišić, Barnabas Biroš, Adam Deker i Strahinja Rašović.

Najbolji u timu Zvezde bio je Veljko Tankosić sa četiri gola, po dva su postigli kapiten Dušan Vasić i Kristijan Šulc, a po jedan Nikola Bursać i Đorđe Žeželj.

U sledećem kolu 27. februara Crvena zvezda gostuje Ferencvarošu.