Vaterpolisti Šapca na pragu istorije

Vaterpolo 30. maj 20190:03 > 0:10
Printcsrean

U prvoj utakmici finala plej-ofa vaterpolo šampionata Srbije Šabac je na svom bazenu savladao Crvenu zvezdu 8:5 i došao do prednosti u finalnoj seriji. Ujedno i na pobedu od titule.

Šapčanima je bila dovoljna jedna odlična četvrtina, ali kakva. Prvu su izgubili 1:0, u drugoj i četvrtoj je bilo nerešeno 1:1 i 2:2, ali odluka je pala u trećem periodu koju je domaćin dobio 5:1 i time traisrali put ka pobedi, pošto su u poslednjih osam minuta ušli sa tri gola prednosti – 6:3.

Kod pobednika Marković, Toholj i Vučinić postigli su po dva gola, a jednom su se u strelce upisali Janković i Vasović. Na drugoj strani Maksimović i Popović bili su po dva puta strelci, a Ilić i Šulc po jednom.

Druga utakmica igra se u Beogradu u subotu i Šabac ima šansu da dođe do prve titule, ujedno i duple krune pošto su već osvojili kup.