Rogač doneo istorijsku titulu Šapcu!

Vaterpolo 5. jun 201922:10 > 22:18
VK Šabac facebook

Vaterpolisti Šapca osvojili su prvu titulu šampiona Srbije u istoriji, pošto su u trećem, odlučujućem meču finala plej-ofa savladali Crvenu zvezdu 10:9.

Kako i dolikuje, treći meč je bio fenomenalan. Bolje je krenula Zvezda, koja je imala i dva gola prednosti, 3:1 i 4:2. Međutim, od tada kreće serija Šapca od šest uzastopnih golova i došli su do ogromnih 8:4 u trećoj četvrtini.

Na poslednjih osam minuta otišlo se rezultatom 9:6 i već se polako slavilo na tribinama. Međutim, crveno-beli, koji su jurili petu titulu šampiona, nisu se tako lako predali. Uspeli su da nadoknade četiri gola minusa i 55 sekundi pre kraja došli su do izjednačenja – 9:9. U narednom napadu Šabac je došao do igrača više, a 15 sekundi pre kraja levoruki Rogač šutirao je snažno u bliži ugao i doneo zlata vrednu prednost. U poslednjem napadu Zvezda nije uspela da izbori produžetak i slavlje je moglo da počne.

Šapčani su ovim potvrdili dominaciju u srpskom vaterpolu u ovoj sezoni pošto su pored titule osvojili i kup.