Srbija bez polufinala na Svetskom prvenstvu

Vaterpolo 23. jul 20198:06 > 8:08
Printscreen

Vaterpolo reprezentacija Srbije zaustavljena je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Južnoj Koreji.

Vaterpolo reprezentacija Srbije zaustavljena je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva. Od delfina su bolji bili Španci koji su do polufinala došli pobedom 12:9.

Srbija je glavni cilj za ovu godinu ostvarila osvajanjem Svetske lige u Beogradu kada je obezedila mesto na Olimpijskim igrama 2020. u Tokiju, pa je Dejan Savić nekima od najboljih igrača dao malo vremena za odmor i u Južnu Koreju poveo značajno podmlađen sastav.

Srbija je u četvrtfinale došla direktno kroz grupu dok je Španija razigravala sa Holandijom. Špancima će u polufinalu rival biti bolji iz meča Hrvatska – Nemačka.

Prve dve četvrtine pripale su Španiji. Nakon prvog dela igre, Španci su imali samo gol prednosti, ali su bili veoma efikasni u drugom delu koji su dobili rezultatom 5:2 pa su tako na poluvremenu vodili 7:3.

Srbija je uspela da dobije treću četvrtinu, ali je zaostatak smanjila samo na jedan gol. Pred odlučujuću deonicu Španci su vodili 10:7. Kasno se Srbija probudila u ovom meču. Možda bi nešto bilo i drugačije da je pred kraj treće četvrtine Viktor Rašović pogodio za 10:8, ali ovako možemo samo da nagađamo šta bi bilo kad bi bilo.

Bolje je Španija ušla i u poslednji period koji je otvorila golom za 11:7. Uspela je Srbija na taj pogodak da uzvrati za 11:8. Do kraja su obe reprezentacije postigle još po gol za konačnih 12:9 i plasman Španije u polufinale.

Strahinja Rašović je sa četiri gola bio najefikasniji igrač Srbije, a po jedan su postigli Vico, Dedović, Jakšić, Stojanović i Drašović.