Laurence Griffiths Getty Images Sport

Vaterpolo

27.07.2019 | 11.11 > 11:13

Joković sa šest golova doneo Hrvatima bronzu

Vaterpolo rerpezentacija Hrvatska stigla je do bronzane medalje na Svetskom prvenstvu, savladavši u meču za treće mesto Mađarsku sa 10:7,

Maro Joković, Hrvatska

Al Bello, Getty Images Sport

Hrvati su tako nastavili niz osvajanja medalja na Svetskim prvenstvima, pošto im je ovo sedmo odličje zaredom.

Sve je počelo zlatom u Melburnu 2007, a najzalužniji što se ta serija nastavila i u Gvangžuu bio je fantastični Maro Joković.

On je "potopio" Mađare sa čak šest postignutih golova, dok su strelci za Hrvatsku bili još Luka Lončar, Lovre Miloš, Anđelko Šetka i Hrvoje Benić.

Kod Mađara, najefikasniji su bili Kristijan Manherč i Balaš Harai.

Mađarska je vodila samo na startu sa 1:0, da bi Hrvatska kasnije do samog kraja držala prednost. Meč je prelomio Joković sa dva gola, kojima je odveo Hrvate na plus 3 (8:5).

Rezultat po četvrtinama bio je 2:1, 2:2, 2:2, 4:2. Podsetimo, reprezentacija Srbije je osvojila peto mesto, dok se u velikom finalu sastaju Italija i Španija.

Komentari (22)

Stevo

Kompleksaš ostaje kompleksaš ajde neka ti bude i to samo iz razloga jer mi se neda vise tipkati ovde o tome 😜 pozz..

Odgovori 0 0

Majkl OJO

🤣🤣🤣🤣Tipkao bi ti kompleksasu do prekosutra, ali nemas ni jednog argumenta 😂😂😂😂😂

1 0

Stevo

Da nisi kompleksaš nebi se javljao na svaku moju opservaciju, je naša reprezentacija osvojila više zlata u istoriji ja govorim danas o igračima pojedincima, kao reprezentacija po kavilitetu igrača smo tu negde nijanse odlučuju ali me nisi razumeo dobro.

Odgovori 0 1

Idealni tim SP: Mandić, Ivović, Joković...

Vaterpolista Srbija Dušan Mandić nalazi se u najboljem timu upravo završenog Svetskog prvenstva.

SK: Remi Srbije i Hrvatske, Delfini ipak prvi

Vaterpolo selekcije Srbije i Hrvatske igrale su nerešeno 10:10 u duelu 3. kola grupe B Svetskog Kupa u Berlinu.

SK studio: Analiza meča Srbija - Hrvatska

Pogledajte izdanje SK studija nakon meča Srbija - Hrvatska u Svetskom kupu u vaterpolu. Rezultat je bio 10:10, meč je analizirao komentator Sport Kluba Darko Plavšić.

SL: Hrvati osigurali plasman na završni turnir

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske obezbedila je prvo mesto u svojoj grupi i plasman na završni turnir ovogodišnjeg izdanja Svetske lige.

LŠ: Jug se revanširao Olimpijakosu

U osmom kolu vaterpolo Lige Šampiona, Jug je u Dubrovniku savladao grčki Olimpijakos rezultatom 10:8.

Hrvatski golman najbolji vaterpolista Evrope u 2017.

Hrvatski golman Marko Bijač proglašen je za najboljeg vaterpolistu Evrope u 2017. godini, objavio je LEN.

Savić: Fizički nas nadjačali; Andrija: Loša odbrana

Vaterpolisti Srbije neće igrati u finalu nekog velikog takmičenja prvi put nakon četiri godine.

Hrvatska prekinula zlatni niz Srbije i prošla u finale!

Vaterpolo selekcija Srbije poražena je u polufinalu Svetskog prvenstva u Budimpešti od Hrvatske sa 11:12 i prekinula trofejni niz na velikim takmičenjima koji je trajao u poslednje tri godine.

SL: Srbi prošli na peterce, Hrvati ispali

U oba polufinalna duela Svetske lige u vaterpolu, o pobedniku su odlučivali peterci. U finalu će se sastati selekcije Srbije i Italije.

SL: Ubedljivi Hrvati izborili megdan sa Italijom

Treći polufinalista završnog turnira Svetske lige je selekcija Hrvatske, koja je u četvrtfinalu ubedljivo savladala Kazakstan.

SL: Hrvati lako sa domaćinom

Vaterpolisti Hrvatske zabeležili su i drugu pobedu na završnom turniru Svetske lige u Ruzi, savladavši domaćina Rusiju.