Phil Walter, Getty Images

Vaterpolo

27.07.2019 | 13.41 > 13:45

Rašović: Da smo ovako protiv Španaca; Ćuk: Neiskustvo

Nakon osvojenog petog mesta na Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji za medije su govorili selektor reprezentacije Srbije Dejan Savić i igrači Miloš Ćuk i Strahinja Rašović i istakli žal zbog činjenice da Srbija nije bila u konačnim borbama za medalje.

Miloš Ćuk

Quinn Rooney, Getty Images Sport

Miloš Ćuk

Srbija je u znatno podmlađenom sastavu stigla do petog mesta na Svetskom prvenstu pobedivši selekciju Australije sa 13:9.

Selektor reprezentacije Srbije bio je kratak.

Početak smo rešili u našu korist u svim sferama. Posle smo imali neobjašnjiv pad. Fatović je tražio presing zbog velike razlike, a na kraju smo malo i čuvali rezultat. Nije još vreme za konačnu analizu, glave su vruće“, rekao je Dejan Savić.

Strahinja Rašović je bio u sjajnoj golgeterskoj formi na turniru, bio je strelac 17 pogodaka.

Ličili smo na izdanje iz susreta sa Grčkom, tako se igra za Srbiju. Uvek postoje želja i motiv, jedino protiv Nemaca to nije tako izgledalo. Odigrali smo muški i tako treba uvek da bude. Mnogo nam znači trijumf, sada smo iskusniji. Napravili smo iskorak u karijerama. Sledeći put, ako ga bude, verujem da ćemo biti još bolji. Možemo da igramo sa svakom ekipom na svetu. Ostaje žal zbog poraza u susretu sa Španijom, tada je trebalo da budemo najbolji, da budemo kao što smo bili danas“, istakao je Strahinja Rašović.

Kapiten Marko Ćuk rekao je da je ekipa mogla da ostvari bolji rezultat na prvenstvu.

Prvo poluvreme je pokazatelj da ova ekipa može dosta i da smo mogli više na prvenstvu. Ipak, neiskustvo je uticalo da ne igramo za medalju. Svima je žao zbog toga. Ipak smo popravili utisak dobro smo danas igrali. Daje nam sve ovo nadu da imamo šta da tražimo na sledećim takmičenjima, da se borimo uvek za medalju. Ovo je bilo najneizvesnije takmičenje od kada pratim vaterpolo. Konkurencija će biti još žešča, videće se to u Budimpešti. Na nama je da ispravljamo greške i da sledeće godine budemo kako treba“, istakao je Miloš Ćuk.