LŠ: Zvezdi srpski derbi i 5-0 na startu kvalifikacija

Vaterpolo 1. sep 201914:58 > 15:03
print screen

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su Šabac 11:10 i prvi krug kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona završili sa maksimalnim učinkom 5-0.

Ekipa Šapca, koja je bila organizator, turnir je završila sa učinkom 4-1, a pored srpskih ekipa iz grupe A kvalifikacije nastavljaju moskovski Dinamo i rumunska Oradea. Ispod crte su ostali Spolom Smirnis i Galatasaraj.

Šabac je bolje počeo duel sa crveno-belima i u drugoj četvrtini imao je maksimalna tri gola viška, ali su gosti iz Beograda serijom 3:0 izjednačili i najavili uzbudljivu završnicu.

Zvezda je novom serijom 3:0 preokrenula i na nešto manje od četiri minuta pre kraja došla do ključne prednosti 10:8.

Kristijan Šulc i Danilo Adžić su sa po tri pogotka bili najefikasniji u timu trenera Igora Milanovića, dok su po dva za Šapčane postigli Mihajlo Repanović, Đorđe Vučinić i Nemanja Matković.

Ekipa Banjaluke je poražena od Enke iz Istanbula 21:1 i uvodni deo kvalifikacija završila je sa učinkom 0-5.

Drugi krug kvalifikacija će biti održan od 13. do 15. septembra, a poslenjda runda je od 21. do 25. septembra.