SL: Srbija protiv Hrvatske, Crna Gora protiv Španije

Obavljen je žreb za vaterpolo Svetsku ligu. Srbija koja brani tron igraće u grupi sa Hrvatskom i Holandijom, dok će se Crna Gora za mesto u četvrtfinalu boriti sa Španijom i Ukrajinom.

Vaterpolo reprezentacija Srbije

SK

Žreb je obavljen u Lozani, a FINA je promenila format takmičenja za Evropu, pa će u četiri grupe učestvovati po tri selekcije. Novitet je i da će se svaki tim u grupi odigrati po dve utakmice, jednu na svom bazenu, a jednu u gostima.

Crna Gora će biti domaćin Ukrajini 12. novembra, a gostovaće Španiji 11. februara naredne godine. Plasman u četvrtfinale obezbediće dve prvoplasirane ekipe, a zavisno od toga koja bude na tabeli, Crna Gora će saznati i narednog rivala. Biće to selekcija iz grupe C, u kojoj se nalaze Srbija, Hrvatska i Holandija.

Po propozicijama, plasman na finalni turnir ostvariće četiri državna tima iz evropskih kvalifikacija.

U grupi A igraće Grčka, Italija i Gruzija, a u grupi B su Mađarska, Rusija i Francuska.

Lazović za SK: Izborićemo plasman na Olimpijske igre

Vaterpolisti Crne Gore osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, obezbedili su mesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre, mesto u četvrtfinalu Svetske lige.

Gojković: Ne smemo da poletimo, bliži se Roterdam

Vaterpolisti Crne Gore imaju mnogo razloga za zadovoljstvo, ali nemaju vremena za radovanje i slavlje jer ih najveće iskušenje u 2020. godini tek očekuje.

SL: Crna Gora pobedom poslala Špance u Srbiju

Izabranici Vladimira Gojkovića, vaterpolisti Crne Gore, pobedili su Španiju u poslednjem kolu prve faze Svetske lige sa 11:6 (2:2, 2:1, 5:2, 2:1). Popularne „ajkule“ su osvojile prvo mesto u grupi pa će u četvrtfinalu igrati na svom terenu protiv Hrvatske.

SL: Hrvatska potopila Holandiju

Vaterpolisti Hrvatske pobedili su Holandiju u poslednjem kolu preliminarne runde Svetske lige sa 16:7 (5:3, 2:2, 4:1, 5:1), pa su osigurali drugo mesto i plasman u četvrtfinale.

Crna Gora i Hrvatska saznali rivale na putu ka Japanu

Vaterpolisti Crne Gore u kvalifikacijama za Olimpijske igre igraće u grupi A sa selekcijama Gruzija, Kanade, Brazila, Grčke i bolje plasiranom selekcijom sa šampionata Azije koji se igra sredinom februara.

Iz Ovijeda na Hrvatsku ili Srbiju, Ivović ne igra

Nešto više od deset dana posle osvajanja bronzane medalje na Evropskom prvenstvu, vaterpoliste Crne Gore očekuje novo iskušenje.

Srećan olimpijski broj 4 za Srbe

Ženska košarkaška reprezentacija obezbedila je plasman na druge vezane Olimpijske igre i tako broj ekipnih sportova za Srbiju u Tokiju povećala za tri. Čekaju se još košarkaši.

Gojković odredio spisak za Ovijedo, u glavama Roterdam

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore odigraće u utorak 11. februara protiv Španije meč trećeg kola prve faze Svetske lige. Utakmica se igra u Ovijedu sa početkom u 19 časova.

Radović za SK: Budimpešta arhivirana, Roterdam u glavi

Vaterpolisti Crne Gore ostvarili su veliki uspeh na Evropskom prvenstvu koje je nedavno završeno u Budimpešti. Izabranici Vladimira Gojkovića osvojili su bronzanu medalju i izborili mesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

Gojković za SK: Slavlje je gotovo, sledi Roterdam

Vaterpolisti Crne Gore uspeli su da stignu do bronzane medalje na Evropskom prvenstvu, koja u slučaju popularnih „ajkula” zaista ima zlatni sjaj.

Jelenić: Pomogao sam Partizanu, neka to učine i drugi

Predsednik Vaterpolo saveza Srbije Viktor Jelenić kaže da VK Partizan nezvanično duguje šest miliona evra i podsetio da je mu je pre četiri godine lično doveo sponzora tako što je Aleksandra Šoštara odveo kod prijatelja.

Jelenić: Budimpešta prolazna stanica, nema drame

Predsednik Vaterpolo saveza Srbije Viktor Jelenić rekao je posle petog mesta na Evropskom prvenstvu u Budimpešti da ne treba praviti dramu zbog tog rezultata i istakao da su pripreme za Olimpijske igre u Tokiju već počele.

Bronzani u Podgorici - Crna Gora slavi vaterpoliste

Crnogorski vaterpolisti stigli su oko 16 časova i 30 minuta u Podgoricu nakon što su posle velike borbe pobedili Hrvatsku sa 10:9 i osvojili bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Ivović za SK: Najdraža medalja u karijeri

Vaterpolisti Crne Gore napravili su podvig na šampionatu Evrope. Osvojili su bronzanu medalju, premašili su očekivanja i ciljeve, a u borbi za pobedničko postolje stigli su protiv Hrvatske od 4:8, do 10:9.

Šok za Hrvate - Crna Gora od 4:8 do bronze!

Vaterpolisti Crne Gore pobedili su Hrvatsku sa 10:9, iako su na poluvremenu gubili sa 8:4, osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

Srbija preko svetskih prvaka do petog mesta na EP

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti rezultatom 8:7 pošto je u meču za plasman savladala selekciju Italije. Po četvrtinama je bilo 3:2, 1:4, 2:0, 2:1.