Jadran bolji od Partizana, Jug nadigrao Zvezdu

Vaterpolo 28. sep 201922:31 > 22:31
VK Jadran

Kompletirano je drugo kolo Regionalne vaterpolo lige, a iznenađenja su izostala. Pobedama su se radovale sve ekipe koje su pre utakmica slovile za favorite.

Jadran iz Herceg Novog je pobedio Partizan sa 10:8. Svi koji su očekivali lak posao za Novljane, grdno su se prevarili. Partizan je pružio snažan otpor, bio je ravnopravan šampionu Crne Gore koji ove sezone igra i u Ligi šampiona, ali je na kraju, više snage i koncentracije imala ekipa iz Herceg Novog.

Vladan Spaić, Đuro Radović i Kanstanin Averka su postigli po dva gola za Jadran. S druge strane, kod Partizana bolji od ostalih bili su Nikola Radonjić i Bilal Gbademasi sa po dva gola.

Jug koji i ove sezone ima najviše ambicije kako u šampionatu Hrvatske i Regionalnoj ligi, tako i u Ligi šampiona, lako je izašao na kraj sa Crvenom zvezdom u Beogradu. Krajnji rezultat meča – 12:6 dovoljan je da ilustruje dešavanja u bazenu.

Dubrovčani su dominirali od prvog do poslednjeg minuta. Na poluvremenu su vodili sa 5:1, uoči poslednje deonice sa 9:2. Najefikasniji u sastavu Juga, bili su Aleksandros Papanastasiu, Danil Merkulov, Luka Lozina i Luka Lončar sa po dva gola. Kod Crvene zvezde, Marko Janković je sa tri gola bio daleko najopasniji igrač u napadu.

Aktuelni šampion Mladost iz Zagreba, pobedio je u Budvi, istoimenu domaću ekipu sa 16:8. Ključna je bila druga četvrtina koju su gosti dobili sa 5:1, što je bilo dovoljno da meč mirno privedu kraju. Najefikasniji u sastavu Mladosti bili su Kozmin Radu, Miloš Ćuk i Aleksander Boven sa po tri gola. Kod Budve, raspoloženi za igru u napadu, bili su Savo Ćetković, Filip Klikovac i Petar Ćetković koji su se po dva puta upisali u listu strelaca.

Jadran iz Splita, koji će takođe igrati u Ligi šampiona, mnogo lakše nego što bi se to moglo zaključiti na osnovu konačnog rezultata – 12:10, kao gost pobedio je Šabac. Spličani su drugu deonicu dobili sa 4:0, treću sa 4:2, vodili su sa 10:5, što je bilo dovoljno da meč mirno privedu kraju.

Prevagu na tasu Jadrana, doneli su Nejtan Pauer, Ante Visković, Marin Delić i Anđelo Šetka sa po dva gola. Dragoljub Rogač, Đorđe Vučinić i Petar Velkić su postigli do dva gola za Šabac.

U poslednjem meču drugog kola, Primorac iz Kotora je pobedio Mornar iz Splita sa 9:7. Kotorani su odlučujuću prednost stekli tokom druge deonice koju su dobili sa 4:1. Miroslav Perković je postigao tri, Dušan Matković i Vuk Drašković po dva gola za Primorac. Kod Splićana, bolji od ostalih, bili su Josip Jerković i Marin Ban sa po dva gola.