Phil Walter, Getty Images

Vaterpolo

06.11.2019 | 22.41 > 22:42

Poznati svi učesnici završnice Kupa Srbije

Vaterpolisti kragujevačkog Radničkog obezbedili su plasman na finalni turnir nacionalnog Kupa ubedljivom pobedom nad Naisom, 16:4, po četvrtinama 4:0, 5:1, 3:1, 4:2.

KVK Radnički

kvkradnicki.com

Pored Radničkog plasman na završni turnir obezbedili su Crvena zvezda, Partizan i Šabac. ‚Crveno-beli‘ su pobedili Vojvodinu 17:8, Partizan je savladao Novi Beograd 11. april 17:6, dok su Šapčani bili bolji od Banjice 19:6.

Izabranici trenera Uroša Stevanovića od početka su zaigrali angažovano, disciplinovano u odbrani i raznovrsno u napadu, pa smo već posle osam minuta mogli da naslutimo kako će Kragujevčani ponoviti uspeh od prošle godine i igrati na finalnom turniru. Odlično su igrali u situaciji sa igračem više, dok Nišlije sa druge strane nisi uspele da iskorist ni peterac koji je promašio bivši igrač Radničkog Uroš Vasić.

Domaćin je dominirao i u drugoj
trećini utakmice, a odnos u kvalitetu najbolje potvrđuje podatak da su Nišlije prvi pogodak postigle tek u 15. minutu preko Petra Vujovića. U drugom delu meča, domaći sastav je kontrolisao igru, ali u mnogo slabijem ritmu, pa je trener Stevanović, umesto reprezentativnog golmana Lazara Dobožanova šansu ukazao Stefanu Todorovskom.

Najbolji strelac na utakmici bio je Francuz Dino, sa četiri postignuta gola, po tri su dali Toholj i Lukić, po dva Janković i Tomašević, a po jedan Rus Frolov i Lobov.