Vujasinovićevom Novom Beogradu jesenja titula

Vaterpolo 24. nov 201922:31 > 23:17
Klub plivačkih sportova Novi Beograd

Vaterpolisti Novog Beograda u derbiju poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva Srbije pobedili su Stari Grad rezultatom 9:8 i na dvomesečnu pauzu otišli sa maksimalnim učinkom 7-0.

Gosti su bolje počeli meč i poveli su sa 2:0, ali se ekipa Vladimira Vujasinovića brzo vratila i najavila izuzetno zanimljiv duel.

Novi Beograd je golom Negusa poveo sa 6:4 posle minut i po igre u poslednjoj četvrtini, gosti su izjednačili na 6:6. Mada su domaći ostali bez četvorice igrača zbog tri lične greške, ponovo su uspeli da povedu sa dva gola razlike. Filipović je realizovao napad sa igačem više, sredinom četvrtine, a na 3:21 pre kraja Nikolov postiže lep gol šutem sa distance.

Ni to nije bio kraj uzbuđenjima jer je Stari Grad golovima Lalića i Barbareza na minut i po pre kraja izjednačio na 8:8.

Čovek odluke bio je Manojlović, koji se na 58 sekundi pre kraja oslobodio čuvara na dva metra i pogodio za konačnih 9:8, odnosno prvi poraz Starog Grada.

Sedma utakmica, sedma pobeda, pred dvomesečnu pauzu. Pokazalo se tačnim ono što se pričalo, da će ovo biti derbi za kraj prvog dela. Neizvesna utakmica do samog kraja, lepa i za gledanje, mi smo pobedili, ali je moglo biti i obrnuto kako se utakmica razvijala,“ izjavio je Vujasinović, uz napomenu da je bio vidno nezadovoljan odnosom dosuđenih isključenja i peteraca na utakmici, 17 protiv njegovog tima, 11 protiv Starog Grada.