Ryan Pierse, Getty Images

Vaterpolo

14.01.2020 | 17.23 > 18:31

Srbija pobedom počela odbranu titule na EP

Vaterpolisti Srbije pobedom su počeli odbranu titule na Evropskom prvenstvu. Izabranici Dejana Savića savladali su selekciju Rusije 13:9 u prvom kolu grupe B.

Filip Filipović

VSS

Srbija je aktuelni šampion, a u Budimpešti se bori za petu uzastopnu evropsku titulu.

Izabranici Dejana Savića opravdali su ulogu favorita u duelu sa Rusijom. Kontrolisali su situaciju srpski vaterpolisti od početka do kraja. Iako su u jednom momentu Rusi izjednačili (7:7), 'delfini' su postavili stvari na svoje mesto i na kraju slavili sa 13:9.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Andrija Prlainović sa četiri gola, dok su po dva postigli Dušan Mandić, Miloš Ćuk i Filip Filipović.

Kod Rusa je najefikasniji bio je Danil Merkulov sa tri gola, dok su po dva dali Ivan Nagajev i Igor Bičkov.

Srbe čeka dan pauze pa utakmica protiv Rumunije.

U prvom meču grupe B Holandija je šokirala Rumuniju i pobedila je, posle preokreta, sa 9:8.

U prvim minutima nijedna ekipa nije mogla do gola. Vođstvo Srbiji doneo je kapiten Filip Filipović i to iz kaznenog udarca.

Uspeli su 'delfini' da se odbrane sa igračem manje, da bi potom Dušan Mandić pogodio za 2:0. Na dva minuta do kraja u strelce se upisao i Andrija Prlainović, pa je semafor pokazao 3:0.

Upisali su se i Rusi. Izuzetan pogodak postigao je Danil Merkulov za 3:1. Tim rezultatom je završena prva četvrtina.

Početkom druge deonice isključen je Prlainović, što su Rusi znali da iskoriste. Precizan je bio Ivan Nagajev.

Vrlo brzo je uzvratila Srbija, pa je preko Mandića povećala na 4:2. Prlainović je vratio Srbiji +3.

Usledio je period bolje igre Rusa. Precizni su bili Igor Miškov i Danil Merkulov za 5:4.

Ipak, Prlainović i Ćuk su se izborili da 'delfini' sa tri gola prednosti odu na poluvreme - 7:4.

Rusija je napravila seriju početkom treće deonice, pošto su golove postigli Bičkov i Nagaev. Zatražio je selektor ruskog tima tajmaut pred napad za izjednačenje, a za 7:7 je pogodio Merkulov.

Posle toga je i Savić tražio pauzu. Aleksić je vratio prednost Srbiji, a na 9:7 povećao je Jakšić. To je bio rezultat pred poslednjih osam minuta.

Prišli su Rusi na gol zaostatka, pošto je rupu u odbrani pronašako Konstantin Harkov.

Ipak, Prlainović i Ćuk su se pobrinuli da ugase svaku nadu rivala, te su 'delfini' otišli na 12:9. Koančni rezultat postavio je Dedović - 13:9-

Komentari (4)

NS

4 poslednja EP (Ajndhoven 2012-Budimpešta 2014-Beograd 2016-Barselona 2018) i 4 zlata! Bilo bi lijepo stići Mađare koji su osvojili prvih 5 (Budimpešta 1926-Bolonja 1927-Pariz 1931-Magdeburg 1934-London 1938).

Odgovori 22 0

Familija

Samo napred gazi familijo

Odgovori 50 4

Ronin

Takoeee srpski delfini, bravo vaterpolisti Srbije! Vi ste ponos Srbije u ekipnim sportovima, svaka čast i drugim ekipnim sportovima, ipak, vi ste No1! PS pri rezultatu 7:7 tata vaterpola Dejan Savic traži tajm aut i kaže: "počeli smo da se za*ebavamo..." krajnji rezultat je epilog njegove kritike!

Odgovori 64 2

Pod kapicom #22: Jugoslav Vasović o fantastičnim temama

Nekadašnji reprezentativni vaterpolista Jugoslav Vasović bio je novi gost podkasta "Pod kapicom", a u razgovoru sa Pavlom Živkovićem i Marinom Sekulić dotakao se sjajnih OI u Sidneju i velikog uspeha nacionalnog tima, kuma Dejana Savića, ali i plana kragujevačkog Radničkog da postane prvak Evrope.

Milanović za SK: Drndam bluz, umetnost draža od biznisa

Legendarni vaterpolista Igor Milanović bio je gost podkasta „Pod kapicom“ i tom prilikom je sa Marinom Sekulić i Pavlom Živkovićem govorio o bogatoj, dugoj i neobičnoj karijeri i svemu što je iskusio i naučio na putu ka vrhu.

Pod kapicom #20: 135 minuta sa Igorom Milanovićem

U najnovijoj epizodi vaterpolo podkasta "Pod kapicom" gost Pavla Živkovića i Marine Sekulić bio je legendarni Igor Milanović, po mišljenju mnogih najbolji igrač sveta svih vremena. U 135 minuta stalo je mnogo sjajnih priča iz neverovatne karijere.

Pod kapicom #18: Miloš Ćuk

U najnovijoj epizodi vaterpolo podkasta "Pod kapicom" gost Pavla Živkovića i Marine Sekulić bio je trofejni srpski reprezentativac Miloš Ćuk.

Pod kapicom #17: Šoštar o podršci 'novom' Partizanu

U 17. epizodi vaterpolo podkasta "Pod kapicom" gost Pavla Živkovića i Marine Sekulić bio je legendarni golman i doskorašnji predsednik Partizana Aleksandar Šoštar.

Mini pripreme: Savić okuplja 'domaće' igrače

Selektor vaterpolista Srbije Dejan Savić iskoristiće pauzu u prvenstvu za pripreme 'domaćih' snaga.

FINA: Srbija brani tron u Svetskoj ligi

Čelnici FINA doneli su odluku da se takmičenje u Svetskoj ligi nastavi u januaru mesecu, a istovremeno, poništen je jedini odigrani meč između Španije i Srbije, u kome je Španija slavila protiv aktuelnog šampiona.

Pod kapicom #16: Boris Zloković

U najnovijoj epizodi vaterpolo podkasta "Pod kapicom" gost Pavla Živkovića i Marine Sekulić bio je legendarni crnogorski igrač Boris Zloković.

Ikodinović za SK: Da li sam mogao više? Sigurno, ali...

Proslavljeni srpski vaterpolista Danilo Ikodinović gostovao je u emisiji „Sportlight“ i sa Igorom Mikljom tom prilikom govorio je o svojim počecima, spartanskom načinu odrastanja u tadašnjoj Jugoslaviji, bogatoj karijeri ispunjenoj uspesima i stanju u srpskom vaterpolu.

"U bazenu s Hrvatima uvek izgledalo kao da se mrzimo"

Gost nove epizode emisije "Sportlight" je proslavljeni srpski vaterpolista Danilo Ikodinović, a kompletan razgovor sa njim možete pogledati u sredu, od 20 časova i 15 minuta, na Sport klubu 1.

Ikodinović za SK: Shvatiš kolika si budala ispao...

Pijetlović: Nismo imali novca, ali jesmo jedni druge

Legendarni srpski vaterpolista Duško Pijetlović bio je gost Podcasta „Pod kapicom“. Sa Marinom Sekulić i Pavlom Živkovićem govorio o tome kako je, prateći starijeg brata Gojka, počeo da trenira vaterpolo, autoritetima koji su ga oblikovali i događajima koji su mu obeležili karijeru.

Filipović: Partizan je lokomotiva srpskog vaterpola

Srpski vaterpolista Filip Filipović bio je gost podkasta Sport Kluba „Pod kapicom“ i sa Pavlom Živkovićem i Marinom Sekulić govorio je o stanju u vaterpolo klubu Partizan i pokušajima da se spase sve što on predstavlja, svojim počecima, karijeri, saigračima i samoj igri.

Pod kapicom: Intervju sa Slobodanom Sorom (VIDEO)

Posle Andrije Prlainovića, Milana Aleksića i Dušana Mandića, u četvrtoj epizodi podkasta “Pod kapicom“ Pavle Živković i Marina Sekulić ugostili su Slobodana Sora. Uživajte u skoro dva sata razgovora sa trofejnim golmanom.

Savić - korona 1:0

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić negativan je na virus korona, posle 14 dana izolacije i pozitivnog rezultata.

Vico dvaput negativan, Gogov pozitivan

Drugi test srpskog vaterpoliste Nemanje Vica pokazao je negativan rezultat, tako da je korona iza njega, navode iz Vaterpolo saveza Srbije.