Ryan Pierse, Getty Images

Vaterpolo

15.01.2020 | 17.10 > 17:12

EP (ž): I Hrvatice potopile Srbiju

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije zabeležila je i treći poraz na Evropskom šampionatu koji se održava u Budimpešti.

ženska vaterpolo reprezentacija Srbije

VSS/Marsel ter Bals

Selekcija Hrvatske savladala je Srbiju u 3. kolu grupe A rezultatom 9:8 i tako šanse za plasman u četvrtfinale svela na teoretske.

Hrvatska je zabeležila prvi trijumf, dok je ekipa Dragane Ivković zajedno sa Slovačkom na začelju bez bodova.

Najbolji period srpski tim imao jje u drugom delu druge i na startu treće četvrtine kada je serijom 3:0 preokrenuo rezultati prvi put poveo 5:4.

U poslednju deonicu ušlo se sa nerešenim rezultatom (7:7), a odluka je pala u nešto više od dva minuta odlučujuće četvrtine kada su mrežu Srbije dva puta pogodila Emi Miljković.

Ivana Butić i Miljkvić su bile najefikasnije sa po dva pogotka, dok su u poraženoj ekipi Nada Mandić i Ana Milićević upisale po dva gola.

Srbija u petak igra sa Slovačkom, koja je danas poražena od Grčke 18:2, a Hrvatska sa Rusijom.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Komentari (4)

Hrvat

I tu smo bolji od vas,ma u svemu skoro osim košarke.

Odgovori 1 6

Mira Skoric

samo rukomet i fudbal,u ostalim sportovima ste boranija

3 0

Јован

Игле и конац у руке и оплети по чарапама какав црни ватерполо!

Odgovori 3 3

Ne kinjite velikane, spremajte doček posle Tokija!

Nikada nisam krio fascinaciju kako vaterpolo sistem opstaje u zemlji bez sistema, kako su „delfini“ najbolji u zemlji bez bazena, a jednog dana kad omatorim najviše ću se sećati postojeće generacije srpskih reprezentativaca jer su oni nešto najbolje što je Srbija ikada imala.

Jelenić: Budimpešta prolazna stanica, nema drame

Predsednik Vaterpolo saveza Srbije Viktor Jelenić rekao je posle petog mesta na Evropskom prvenstvu u Budimpešti da ne treba praviti dramu zbog tog rezultata i istakao da su pripreme za Olimpijske igre u Tokiju već počele.

Bronzani u Podgorici - Crna Gora slavi vaterpoliste

Crnogorski vaterpolisti stigli su oko 16 časova i 30 minuta u Podgoricu nakon što su posle velike borbe pobedili Hrvatsku sa 10:9 i osvojili bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Mađarska do trona posle trilera sa Španijom

Vaterpolosti Mađarske uspeli su na krilima navijača, posle velike borbe, triler završnice i boljeg izvođenja peteraca da pobede Španiju u velikom finalu šampionata Evrope sa 14:13 (9:9).

Šok za Hrvate - Crna Gora od 4:8 do bronze!

Vaterpolisti Crne Gore pobedili su Hrvatsku sa 10:9, iako su na poluvremenu gubili sa 8:4, osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

Srbija preko svetskih prvaka do petog mesta na EP

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti rezultatom 8:7 pošto je u meču za plasman savladala selekciju Italije. Po četvrtinama je bilo 3:2, 1:4, 2:0, 2:1.

Filipović: Italijani nas dugo izbegavaju

U nedelju u 16 časova srpski vaterpolisti igraju protiv Italijana za peto mesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Pijetlović: Moramo i mi nekad da izgubimo

Srpski vaterpolisti i selektor Dejan Savić posle eliminacije sa Evropskog prvenstva u Budimpešti saglasni su u oceni da je napravljen preveliki broj grešaka da bi se savladala Španija.

Španija na penale eliminisala Srbiju!

Vaterpolo reprezentacija Španije pobedila je selekciju Srbije u četvrtfinalu Evropskog šampionata u Budimpešti posle boljeg izvođenja peteraca rezultatom 10:9 (1:2, 4:1, 1:2, 0:1, 4:3).

Crna Gora potopila prvaka sveta i prošla u polufinale!

Vaterpolisti Crne Gore odigrali su fenomenalno. Pobedili su aktuelnog šampiona sveta Italiju i sudije sa 10:8 (3:3, 4:3, 2:1, 1:1), pa će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Mađarska – Rusija.

Holanđanke najubedljivije do polufinala EP

Aktuelne šampionke Evrope vaterpolistkinje Holandije plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva u Budimpešti deklasiravši Slovačku 22:2.

Poslednje na EP: Srpkinje izgubile i od Nemačke

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije završila je Evropsko prvenstvo na poslednjem mestu. Izabranice Dragane Ivković u borbi za 11. mesto izgubile su od Nemačke posle peteraca 15:13.

Srbija saznala protivnika u četvrtfinalu EP

Vaterpolo reprezentacija Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Budimpešti sastaće se sa selekcijom Španije koja je u meču osmine finala savladala Nemačku rezultatom 12:6. Duel je na programu 22. januara u 17:30 časova.

EP: Crna Gora ubedljivo do 1/4 finala sa Italijom

Vaterpolisti Crne Gore nisu imali problema u osmini finala Evropskog prvenstva protiv Turske. Pristup meču je bio na željenom nivou, pa je i razlika u kvalitetu došla do izražaja – 17:6 (3:1, 5:1, 5:0,4:4).

Mađarice prejake za Srpkinje

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije porazom je završila grupnu fazu na Evropskom prvenstvu u vaterpolu, pošto je bolja od njih bila domaćin Mađarska 27:0.

EP(ž): Hrvatska ostala bez četvrtfinala

Ženska vaterpolo reprezentacija Hrvatske neće igrati u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, s obzirom da je u meču odluke za plasman među osam najboljih, poražena od Slovačke sa 9:7 (1:3, 3:1, 3:2, 2:1).