Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Vaterpolo

18.01.2020 | 17.15 > 17:17

Barakude ubedljive pred četvrtfinale

Vaterpolisti Hrvatske ubedljivo su savladali Slovačku u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Budimpešti rezultatom 16:4.

Ivica Tucak

Adam Pretty/Getty Images

Ivica Tucak

Tim Ivice Tucka je potpuno rasterećeno mogao da uđe u meč sa Slovacima, s obzirom na to da su već ranije izborili plasman u četvrtfinale, pobedom nad Crnom Gorom 11:10.

Meč protiv Slovaka bilo je dobro uigravanje Barakuda za ono što sledi u nastavku šampionata.

Najbolji u pobedi Hrvata bio je kapiten Andro Bušlje, koji je bio nepogrešiv u šutu i pet puta je pogodio mrežu protivnika. Luka Lončar i Miloš Lovre pratili su ga sa po tri gola, dok je dva postigao Maro Joković.

U redovima slovačke ekipe po gol su postigli Tomas Bjelik, Marek Tkač, Maroš Tkač i Juraj Zatovic.

Bio je to sedmi okršaj Hrvata i Slovaka na evropskim prvenstvima, a Slovaci su do sada slavili samo jednom 2001. godine, upravo u Budimpešti.

Rudić: Osećam strah, zlu se ne nazire kraj

Jedan od najboljih vaterpolo trenera planete, Ratko Rudić, koji je tokom karijere osvojio 17 klupskih i devet reprezentativnih trofeja, dane borbe protiv koronavirusa, provodi u Italiji. Ratko Rudić je trenutno trener Pro Reka, koji je trebalo da bude domaćin finalnog turnira Lige šampiona, ali…

Turnir u Roterdamu i meč sa Hrvatskom na čekanju

LEN je doneo očekivanu odluku. Kvalifikacioni turnir za plasman na Olimpijske igre koji je bio zakazan za 22. mart u Roterdamu, odložen je za 31. maj, a otkazan je i meč sa Hrvatskom u četvrtfinalu Svetske lige.

SL: Crna Gora pobedom poslala Špance u Srbiju

Izabranici Vladimira Gojkovića, vaterpolisti Crne Gore, pobedili su Španiju u poslednjem kolu prve faze Svetske lige sa 11:6 (2:2, 2:1, 5:2, 2:1). Popularne „ajkule“ su osvojile prvo mesto u grupi pa će u četvrtfinalu igrati na svom terenu protiv Hrvatske.

SL: Hrvatska potopila Holandiju

Vaterpolisti Hrvatske pobedili su Holandiju u poslednjem kolu preliminarne runde Svetske lige sa 16:7 (5:3, 2:2, 4:1, 5:1), pa su osigurali drugo mesto i plasman u četvrtfinale.

Crna Gora i Hrvatska saznali rivale na putu ka Japanu

Vaterpolisti Crne Gore u kvalifikacijama za Olimpijske igre igraće u grupi A sa selekcijama Gruzija, Kanade, Brazila, Grčke i bolje plasiranom selekcijom sa šampionata Azije koji se igra sredinom februara.

Ivović za SK: Najdraža medalja u karijeri

Vaterpolisti Crne Gore napravili su podvig na šampionatu Evrope. Osvojili su bronzanu medalju, premašili su očekivanja i ciljeve, a u borbi za pobedničko postolje stigli su protiv Hrvatske od 4:8, do 10:9.

Šok za Hrvate - Crna Gora od 4:8 do bronze!

Vaterpolisti Crne Gore pobedili su Hrvatsku sa 10:9, iako su na poluvremenu gubili sa 8:4, osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

Španija bolja i od Hrvatske za finale EP

Vaterpolisti Španije pobedili su posle velike borbe i dramatične završnice selekciju Hrvatske sa 9:8 (0:1, 4:3, 2:2, 3:2), izborili su plasman u veliko finale, a sada čekaju boljeg iz duela između Mađarske i Crne Gore.

EP: Hrvatska preko Grčke stigla u polufinale

Vaterpolisti Hrvatske pobedili su Grčku sa 14:11, pa su posle Crne Gore, Španije i Mađarske izborili plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Crna Gora potopila prvaka sveta i prošla u polufinale!

Vaterpolisti Crne Gore odigrali su fenomenalno. Pobedili su aktuelnog šampiona sveta Italiju i sudije sa 10:8 (3:3, 4:3, 2:1, 1:1), pa će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Mađarska – Rusija.

Gojković za SK: Protiv Nemačke biti ili ne biti

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su u derbiju drugog kola šampionata Evrope od Hrvatske sa 11:10, posle neverovatnog meča.

EP: Hrvatska posle lude utakmice pobedila Crnu Goru

Evropsko prvenstvo u vaterpolu se zahuktava. U drugom kolu, na programu su bila dva derbija. Hrvatska je pobedila Crnu Goru sa 11:10, dok je duel između Španije i Mađarske završen bez pobednika – 11:11.

EP: Pobede Srbije, CG i Hrvatske, Italiji derbi

Kompletirano je prvo kolo šampionata Evrope u vaterpolu, a u velikom derbiju prvog kola, Italija je pobedila Grčku sa 10:6 i ukoliko se ne dogodi nešto senzacionalno već obezbedila prvo mesto u grupi i plasman u četvrtfinale.

"Kako protiv Hrvata? Jako u odbrani, dobar igrač više"

Vaterpolisti Crne Gore uspavano su počeli Evropsko prvenstvo. Potpuno neočekivano su gubili od Slovačke sa 2:1. Međutim, brzo su se probudili, dobili drugu deonicu sa 6:0, a zatim i meč sa 15:4.

EP: Hrvatska nadigrala Nemačku, sledi derbi sa CG

Vaterpolisti Hrvatske uspešno su startovali na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. U prvom kolu pobedili su Nemačku sa 17:9 (2:2, 5:2, 6:1,4:4).

Radović za SK: Korak po korak do Tokija

Vaterpolosti Crne Gore bez euforije, bez bombastičnih izjava čekaju Evropsko prvenstvo koje počinje 14. januara u Mađarskoj. Crna Gora je u grupi sa Slovačkom, Hrvatskom i Nemačkom.