SP Račice: Grujić i Novaković osvojili bronzu

Ostali sportovi 26. avg 201711:58 > 12:01
You Tube

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Račicama. Oni su u A finalu discipline kajak dvosed na 200 metara kroz cilj prošli treći sa vremenom 31.451.

Prvo mesto u neizvesnoj trci osvojili su reprezentativci Mađarske Balaš Birkaš i Mark Balaška koji su trku završili u vremenu 30.912, a nepune dve desetinke pre Grujića i Novakovića kroz cilj su prošli Španci Karlos Garote i Kristijan Toro i tako osvojili srebro.

Bronzani srpski dvojac je tako na najznačajnijoj ovogodišnjoj kajakaškoj smotri potvrdio treće mesto u svetskoj eliti, osvojeno 2015. godine na Svetskom prvenstvu u Milanu.

Srpska kajakašica Milica Starović osvojila je šesto mesto u ukupnom plasmanu, pošto je u finalnoj trci kroz liniju prošla šesta, sa vremenom 1:52.221.

Veslao je i Dragan Hančovski, koji je zauzeo treće mesto u finalu C, u disciplini kajak jednosed, pošto je distancu od 1000 metara prešao za 3:40.376.

Nikolina i Olivera Moldovan učestvovale su u B finalu kategorije kajak dvosed na duplo kraćoj distanci, a zauzele su treće mesto, sa vremenom 1:44.718.

U istoj disciplini, ali u muškoj konkurenciji, osmo mesto u B finalu zauzeli su Simo Boltić i Dragan Hančovski, pošto su kroz cilj prošli za 1:32.833.