SP Račice: Bronza Starovićeve u hiljaditinki sekunde

Ostali sportovi 27. avg 201711:52 > 11:52
Kajakaški savez Srbije

Srpska sprinterka Milica Starović osvojila je treću medalju za kajakašku reprezentaciju na Svetskom prvenstvu, pošto je u finalu kajaka jednoseda na 200 metara kroz cilj prošla treća, u vremenu od 39.564.

Sudijski tim dugo je odlučivao o konačnom rezultatu trke, budući da je Starovićeva kroz liniju cilja prošla u istom hiljaditom delu sekunde kao i predstavnica Slovenije Špela Ponomarenko Janić.

Sudijska odluka koja se retko donosi bila je da Srpkinja i Slovenka podele bronzanu medelju.

Zlatno odličje osvojila je olimpijska šampionka iz Rija Novozelanđanka Liza Kerington (38.433), dok je drugo mesto pripalo Dankinji Emi Astrand Jorgensen (39.001).

Milica Starović prethodno je u disciplini kajak jednosed na 500 metara osvojila šesto mesto u A finalu.