Dragosavljević do bronze kroz foto-finiš

Ostali sportovi 10. jun 201814:19 > 14:19
Kajakaški savez Srbije

Srpski reprezentativac Marko Dragosavljević osvojio je bronzanu medalju u disciplini jednosed na 200 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Beogradu.

Srbin je do odličja došao kroz foto-finiš, pošto je štopericu zaustavio na 34.801 sekundi.

„Prezadovoljan sam kako sam izveslao trku, bila je izuzetna konkurencija. Možda sam mogao bolje da se izbacim u finišu, što bi verovatno donelo zlato. Ali, ne mogu da žalim. Na dobrom sam putu. Cilj mi je Svetsko prvenstvo u Portugaliji u avgustu“, rekao je Dragosavljević po izlasku iz čamca.

Zlatnu medalju je osvojio Španac Karlos Garote u vremenu 34.655, srebrom se okitio Litvanac Arturas Srja sa vremenom 34.783.

U nedelju je Milica Starović u jednosedu na 500 metara bila četvrta, Nikolina Mijušković u jednokleku na 200 metara peta, Simo Boltić i Strahinja Stefanović su u dvosedu na 500 metara bili sedmi, a Biljana Relić u jednosedu na 200 metara deveta.