Clive Mason, Getty Images

Vodeni

12.05.2019 | 18.11 > 18:34

Marković osvojio zlato i bronzu u Italiji

Završen je Laser Europa Cup u gradu Torbole u Italiji, a reprezentativac Crne Gore i jedriličar Delfina iz Tivta, Ilija Marković osvojio je zlatnu i bronzanu medalju.

Ilija Marković

JK Delfin

Jedan od najtalentovanijih jedriličara planete prikazao je sav raskoš potencijala koji poseduje. Borio su u izuzetno jakoj konkurenciji, osvojio 12. mesto u generalnom plasmanu, ali je u konkurenciji jedriličara do 19 godina osvojio zlato, a u konkurenciji momaka do 21 godine bronzano odličje.

Iluzorno je trošiti reči od kakvog su značaja osvojene medalje na prestižnom Laser Europa Cupu za Markovića u psihološkom smislu, pred najvažnija takmičenja ove sezone, a to su Evropsko i Svetsko prvenstvo za juniore u olimpijskoj klasi Laser Standard. Treba naglasiti da je u olimpijskoj klasi Laser Standard učestovovalo 69 jedriličara širom planete.

U klasi Laser 4.7 takmičila su se tri jedriličara iz JK Delfin iz Tivta u konkurenciji 105 jedriličara. Najmlađi među njima, sa nepunih petnaest godina Nikola Golubović je zauzeo 21. mesto u generalnom plasmanu, ali je u konkurenciji jedriličara do 16 godina bio deseti. Danilo Jončić je takmičenje u Italiji završio na 39. mestu, a Stefan Anđelić je bio 56.

Ilija Marković se vraća u Tivat gde će nastaviti pripreme za Evropsko i Svetsko prvenstvo u konkurenciji juniora, dok su Nikola Golubović, Danilo Jončić i Stefan Anđelić u ponedeljak putuju u francuski Ier, gde će učestvovati na Evropskom šampionatu u klasi Laser 4.7.

Markoviću zlato, Goluboviću bronza u Opatiji

Jedriličari iz Crne Gore i Jedriličarskog kluba Delfin iz Tivta nastavili su sa sjajnim rezultatima u godini koja se polako bliži kraju. Na prestižnoj međunarodnoj regati u Opatiji, jedriličari iz Tivta su osvojili zlatnu i bronzanu medalju.

Jedriličari obeležili dan oslobođenja Kotora

Minulog vikenda u Kotoru je održana regata „Dan Kotora”, koju je organizovao Jedriličarski klub „Lahor”, povodom proslave dana oslobođenja grada.

SP: Markoviću 21. mesto do 19 godina

Ilja Marković, jedriličar Crne Gore i Jedriličarskog kluba Delfin iz Tivta, osvojio je 21. mesto do 19 godina i 61. u generalnom plasmanu za jedriličare do 21 godine na Svetskom prvenstvu u Splitu.

Tivćani raširili jedra u Herceg Novom

Minulog vikenda u Herceg Novom održana je regata Kup oslobođenja Herceg Novog 2019. za klase Optimist i Laser u organizaciji Jedriličarskog kluba Jugole Grakalić.

Crna Gora dobila šampione u jedrenju

Posle Balkanskog prvenstva u jedrenju na kome su jedriličari iz Crne Gore osvojili šest medalja, pet zlatnih i jednu srebrnu, u Tivtu je organizovano i Otvoreno prvenstvo Crne Gore.

Nikola Banjac, jedriličar koji sanja Pariz

Balkansko prvenstvo, koje je po svim parametrima i ocenama, sjajno organizovano u Tivtu, donelo je mnogo radosti jedriličarima iz Crne Gore i Srbije.

Kako deca postaju šampioni? Pitajte Nikolu i Danila

Balkansko prvenstvu u jedrenju je ostalo iza nas. Iako je prošlo nekoliko dana, među ljubiteljima sporta u Crnoj Gori, Boki Kotorskoj i Tivtu, tema broj jedan su sjajna organizacija i veliki uspeh koji su ostvarili momci iz Crne Gore.

Klakor za SK: Rad i odricanja se isplatila, nastavljamo

Jedriličari iz Crne Gore napravili su istinski podvig na Balkanskom prvenstvu koje je organizovano u Tivtu. U izuzetno jakoj konkurenciji, osvojili su šest medalja, pet zlatnih i jednu srebrnu.

Podvig Crne Gore – pet zlata i srebro na Balkanijadi

U Tivtu je završeno je 52. Balkansko prvenstvo u jedrenju. Ljubitelji sporta i jedrenja u Crnoj Gori mogu da budu ponosni jer je domaćin prvog velikog međunarodnog takmičenja u istoriji kada su sportske klase u pitanju osvojio šest medalja, pet zlatnih i jednu srebrnu.

BŠ: Crna Gora i Srbija jedre ka medaljama u Tivtu

Nastavljeno je 52. Balkansko prvenstvo u jedrenju. Posle kišnog prepodneva bez vetra, vremenski uslovi su se promenili u nastavku dana, bili su na strani jedriličara i organizatora, pa je drugi dan takmičenja doneo mnogo uzbuđenja, a odjedrene su tri regate u svim klasama, ukupno pet.

BŠ: Sjajan dan za Crnu Goru i Srbiju u Tivtu

Počelo je 52. Balkansko prvenstvo u jedrenju koje organizuje Jedriličarski klub Delfin iz Tivta. Iako vremenski uslovi nisu bili naklonjeni organizatorima, prvog dana su odjedrene po dve regate u svim klasama.

Tivat domaćin Balkanskog prvenstva u jedrenju

Crna Gora, Jedriličarski klub Delfin i grad Tivat domaćini su 52. Balkanskog prvenstva u jedrenju  koje se održava  od 06. do 11. septembra 2019. godine.

EP u jedrenju: Marković odličan u Poljskoj

Završeno je Evropsko prvenstvo u konkurenciji jedriličara do 21 godine, za olimpijske klase u poljskom gradu Dživnovu.

Jedrenje EP U21: Odličan start Ilije Markovića

U poljskom gradu Dživnovu počelo je Evropsko prvenstvo za jedriličare do 21 godine u olimpijskim klasama. Uzdanica Crne Gore i jedan od najtalentovanih jedriličara Evrope, Ilija Marković, sjajno je počeo takmičenje.

Tivćani dominirali u čast heroja

U Tivtu je uspešno završena regata "Memorijal Spasića i Mašere" u organizaciji JK Delfin.

Jedrličarska uzbuđenja kao na filmskoj traci

JK Jovo Dabović organizovao je regatu „Memorijal Jovo Dabović“ za klase Optimist i Laser. Izuzetno lep sunčan dan i maestral omogućili su da oko 50 jedriličara iz domaćih klubova, JK Delfin, JK Lahor, JK Jugole Grakalić i kluba domaćina, uživaju u nadmetanju.