Tivćani raširili jedra u Herceg Novom

Ostali sportovi 21. okt 201910:50 > 10:51
JK Delfin

Minulog vikenda u Herceg Novom održana je regata Kup oslobođenja Herceg Novog 2019. za klase Optimist i Laser u organizaciji Jedriličarskog kluba Jugole Grakalić.

Jedriličari iz JK Delfin, JK Lahor i kluba domaćina odjedrili su četiri regate po veoma sunčanom i toplom vremenu i južnom vetru jačine šest čvorova.

U klasi Optimist u generalnom plasmanu prvo mesto je osvojio Pavle Musić, drugo Viktor Lesjak i treće Petar Klakor svi iz JK Delfin iz Tivta.

Viktor Lesjak je bio prvi, a Petar Klakor drugi u konkurenciji do 12 godina, dok je treće mesto zauzeo Andrej Drakulović, jedriličar JK Lahor. U konkurenciji devojčica prvo mesto osvojila je Vanja Strahinja iz JK Lahor, drugo Nikolina Klakor iz JK Delfin, a treće Nina Strahinja iz JK Lahor.

Nikola Golubović, aktuelni šampion Balkana i Crne Gore iz JK Delfin bio je prvi je u klasi Laser 4.7. Robert Moris iz JK Jugole Grakalić je bio drugi, a treće mesto je osvojio Vasilije Kurbanović iz JK Delfin.

U klasi Laser Radial prvo mesto osvojio je Danilo Jončić koji je kao i Nikola Golubović aktuelni šampiona Balkana i Crne Gore, drugo mesto je pripalo Stefanu Andjeliću, koji je kao Golubović i Jončič član JK Delfin iz Tivta, dok je treće mesto osvojio Luka Ognjanović iz JK Lahor.
Do kraja godine u kalendaru su predviđene još dve regate za sportske klase, u Kotoru 16. i 17. novembra i u Tivtu 23. i 24. novembra.

Već sledećeg vikenda počinje Svetsko prvenstvo za klasu Laser do 21 godine u Splitu na kome će se takmičiti Ilija Marković iz JK Delfin iz Tivta. Programom je predviđen pregled opreme i prijave tokom vikenda. Prvi start regate je u ponedeljak 28. oktobra, a takmičenje traje do 2. novembra.

Milivoj Dukić, šampion države i Balkana, završio je deo priprema u Grčkoj, nastavlja sa radom u Španiji, a sve u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo u Australiji.