Christian Petersen, Getty Images

Vodeni

25.09.2020 | 14.19 > 14:24

Sprinteri u polufinalu Svetskog kupa

Marko Novaković i Marko Dragosavljević dvojica najiskusnijih reprezentativaca Srbije, plasirali su se u polufinale u disciplini 200 metara jednosed na Svetskom kupu u Segedinu.

Marko Dragosavljevic

Kajakaški savez Srbije

Obojica su osvojili prvo mesto u svojim grupama. Dragosavljević je do cilja stigao za 36,72 sa 31 stotinkom viška u odnosu na Litvanca Seju. Za nijasnu sporiji bio je Novaković, koji je štopericu zaustavio na 37,08. Polufinalne trke na programu u subotu od 9.30 časova.

U istoj disciplini uspešne su bile i dame. Do druge faze prošle su Anastazija Bajuk i Željana Petrović. Bajukova, još uvek juniorka stigla je do cilja za 47,71, a Petrovićeva je ostvarila rezultat 48,69. U istoj trci u subotu od 9.20 časova pokušaće da stignu do finala.

Jedina predstavnica Srbije u jednokleku Tijana Arsić uspešno je prebrodila prvi ispit. Izveslala je stazu od 200 metara za 57,03 sekundi. Borba za odlučujuću trku je čeka u subotu od 9.45 časova.

Jovanov zadovoljan učinkom olimpijskih nada

Pavle Jovanov, selektor reprezentacije Srbije za sprint, zadovoljan je učešćem srpskih posada na mitingu Olimpijskih nada u Segedinu. Na nezvaničnom prvenstvu sveta za takmičare mlađe od 18 godina, Srbija je osvojila tri medalje.

Kajak: Lagundžiću zlato u Segedinu

Branko Lagundžić osvojio je zlatnu medalju na 500 metara u jednosedu na takmičenju Olimpijskih nada u Segedinu. Regata u Mađarskoj je nezvanično prvenstvo sveta za kajakaše mlađe od 18 godina.

Kajak: Predstavljen novi selektor

Upravni odbor Kajakaškog saveza Srbije za novog selektora za sprint na period od četiri godine imenovao je dr Pavla Jovanova. U stručnom štabu osim selektora nalaze se još i glavni trener Akoš Vereckej i trener ženskog dela reprezentacije Miroslav Rodić.

EP: Dostanić i Relić zlatne, Zdelaru i srebro

Srpkinje Marija Dostanić i Biljana Relić nove su šampionke Evrope u dvosedu na 500 metara u konkurenciji seniorki do 23 godine.

Grujiću i Novakoviću srebro na EP u Beogradu

Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su srebrnu medalju u disciplini dvosed na 200 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Beogradu. Srpska posada je kroz cilj prošla u vremenu 31.388 sekundi.

EP u Beogradu: Srbiji po tri finala i polufinala

U prepodnevnom programu prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Beogradu na vodu je izašlo šest srpskih posada i učinak je sjajan - tri direktna finala i tri polufinala.

SP Račice: Tomićević i Zorić osvojili zlato!

Srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su zlatnu medalju u disciplini kajak dvosed 1000 metara na Svetskom prvenstvu u Račicma.

SP Račice: Grujić i Novaković osvojili bronzu

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Račicama. Oni su u A finalu discipline kajak dvosed na 200 metara kroz cilj prošli treći sa vremenom 31.451.

SP Račice: Četiri srpske posade u polufinalu

Četiri srpske posade izborile su plasman u polufinale Svetskog prvenstva u kajaku i kanuu u Račicama.

Bronza za Boltića i Vekića na Adi

Mlađi seniori Simo Boltić i Stefan Vekić osvojili su bronzanu medalju u dvosedu na 500 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanu sprintu u Beogradu za juniore i mlađe seniore. Boltić i Vekić su finalnu trku završili u vremenu od 1:32.868 minuta.

EP za juniore u kajaku: Zdelaru bronza

Srpski kanuista Bojan Zdelar osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore i mlađe seniore.

Četvorosed osvojio bronzu, Dragosavljević je "ispustio"

Reprezentativke Srbije u kajaku Nikolina Moldovan, Olivera Moldovan, Milica Starović i Kritina Bedeč osvojile su bronzanu medalju na Svetskom kupu u Beogradu u disciplini K4 na 500 metara u vremenu 1:34.400 minuta.

Holper šampion u kajaku, Ristić u kanuu jednokleku

Elvin Holper novi je šampion Srbije u kajaku (K1) na 5000 metara, dok je u kanuu jednokleku (C1) Vladimir Ristić osvojio zlatnu medalju na pojedinačnom Prvenstvu Srbije. U ženskoj konkurenciji u kajaku titula je pripala Kristini Bedeč.