Christian Petersen, Getty Images

Vodeni

27.09.2020 | 18.29 > 18:35

Svetski kup: Bronza i za Kristinu Bedeč

Odličan dan za srpski kajak na Svetskom kupu u Segedinu zaključila je Kristina Bedeč osvajanjem bronzane medalje u disciplini 5000 metara. Kroz cilj je prošla za 22:22,70 minuta, a srebro joj je izmaklo za samo 26 stotinki. Slavila je Mađarica Bodonji (22:21,89), ispred Nemice Šmit (22:22,44).

Kristina Bedeč

Nebojša Radović/KSS

“Bila je zaista teška sezona zbog svih problema koje smo, kao i ostali sportisti, ali i ceo svet, zbog virusa korona. Naporno smo trenirali iako nismo znali da li ćemo uopšte imati takmičenja ove godine. Upravo zbog toga sam presrećna što sam osvojila medalju u jednoj od mojih omiljenih disciplina u jakoj konkurenciji” – izjavila je Bedečova.

Reprezentacija Srbije Svetski kup u Segedinu završila je učešće sa četiri odličja: jednim srebrom i tri bronze. Srebrnu medalju osvojili su Marko Novaković i Biljana Relić u mešovitom dvosedu na 200 metara.  Bronze su se dokopali Marko Dragosavljević u u jednosedu na 200 metara, muški četverac na 500 metara (Grujić, Novaković, Džombeta, Dragosavljević) i Kristina Bedeč u jednosedu na 5000 metara.

SK: Srebro za miks dvosed, bronza za četverac!

Dve medalje osvojile su srpske posade tokom poslednjeg dana Svetskog kupa u Segedinu. Srebro je pripalo Biljani Relić i Marku Novakoviću u disciplini miks dvosed na 200 metara, dok je četverac na 500 metara Nebojša Grujić, Marko Novaković, Anđelo Džombeta i Marko Dragosavljević stigao do bronze.

Bronza za Marka Dragosavljevića

Marko Dragosavljević osvojio je bronzanu medalju u jednosedu na 200 metara na Svetskom kupu u Segedinu. U finalu je ostvario rezultat 35,11. Drugi srpski predstavnik u odlučujućoj trci Marko Novaković bio je četvrti sa vremenom 35,22.

Sprinteri u polufinalu Svetskog kupa

Marko Novaković i Marko Dragosavljević dvojica najiskusnijih reprezentativaca Srbije, plasirali su se u polufinale u disciplini 200 metara jednosed na Svetskom kupu u Segedinu.

Jovanov zadovoljan učinkom olimpijskih nada

Pavle Jovanov, selektor reprezentacije Srbije za sprint, zadovoljan je učešćem srpskih posada na mitingu Olimpijskih nada u Segedinu. Na nezvaničnom prvenstvu sveta za takmičare mlađe od 18 godina, Srbija je osvojila tri medalje.

Antonijeviću zlato u Segedinu

Srpski kajakaš Đorđe Antonijević osvojio je zlatnu medalju u jednosedu na 200 metara na takmičenju Olimpijskih nada.

Kajak: Lagundžiću zlato u Segedinu

Branko Lagundžić osvojio je zlatnu medalju na 500 metara u jednosedu na takmičenju Olimpijskih nada u Segedinu. Regata u Mađarskoj je nezvanično prvenstvo sveta za kajakaše mlađe od 18 godina.

Pet medalja za srpske kajakaše na Glorija kupu

Antalija i Belek tradicionalno su za srpski kajakaški tim baza za pripreme u februaru i martu. Većina evropskih reprezentacija bira istu destinaciju.

Kristina Bedeč peta u maratonu na SP

Na Svetskom prvenstvu u maratonu u kineskom Šaošingu, posle osvajanja srebrne medalje, Kristina Bedeč zauzela je peto mesto.

Kajak: Predstavljen novi selektor

Upravni odbor Kajakaškog saveza Srbije za novog selektora za sprint na period od četiri godine imenovao je dr Pavla Jovanova. U stručnom štabu osim selektora nalaze se još i glavni trener Akoš Vereckej i trener ženskog dela reprezentacije Miroslav Rodić.

Stefanović: Neverovatan je osećaj

Strahinja Stefanović (21), vicešampion sveta u kajaku na 200 metara iz Segedina, nije krio oduševljenje posle najvećeg uspeha u karijeri.

Holpert šesti na SP, još dva finala za srpske kajakaše

Srpski kajakaši su trećeg dana Svetskog prvenstva veslalli jedno finale i tri polufinala. Ervin Holpert je zabeležio šesto vreme u finalu jednoseda na 500 metara.

Srpski kajakaši uspešni drugog dana Svetskog prvenstva

Drugi dan Svetskog šampionata u Segedinu srpski kajakaši ostvarili su dobre rezultate. Ervin Holpert je izborio plasman u finale jednoseda na 500 metara. Holpert je prethodno sa Markom Novakovićem izborio i finale u dvosedu na 500 metara.

EP: Dostanić i Relić zlatne, Zdelaru i srebro

Srpkinje Marija Dostanić i Biljana Relić nove su šampionke Evrope u dvosedu na 500 metara u konkurenciji seniorki do 23 godine.

Bojan Zdelar šampion Evrope

Srpski kajakaš Bojan Zdelar novi je šampion Evrope u jednosedu na 1000 metara u konkurenciji takmičara do 23 godine.

Kajakaši u Poznanju bez medalje, ali sa pet finala

Kajakaška reprezentacija Srbije, nije osvojila nijednu medalju na prvom Svetskom kupu „sprintera” održanom u poljskom Poznanju, ali je imala predstavnike u pet finala.