EP u veslanju: Savić i Pivač sedmi na Starom kontinentu

Ostali sportovi 11. okt 202023:13 > 23:29
Veslački savez Srbije

Evropsko prvenstvo u veslanju završeno je u poljskom Poznanju. Tokom poslednjeg dana takmičenje, četiri srpske posade veslale su u “B” finalu.

Veslački savez Srbije/Anđela Nišević

Najbolji plasman ostvario je dvojac bez kormilara Veselin Savić i Viktor Pivač. Pobedili su u utešnom finalu i na kraju zauzeli sedmo mesto. Stazu dugu 2000 metara su preveslali za 6:42,73 minuta. Iza njjih su ostali Nemci i Belorusi.

U ženskom skifu, Jovana Arsić je prvu poziciju u trci izgubila u poslednjim zaveslajima. Brža od nje bila je Ukrajinka Dimčenko sa vremenom 7:50,99, dok je Arsićeva do cilja stigla 25 stotinki kasnije. U ukupnom plasmanu bila je osma.

Dubl skul Aleksandar Filipović i Martin Mačković okončao je takmičenje na poziciji devet, odnosno trećim mestom u “B” finalu. Tačku na učešće naših predstavnika stavio je Aleksandar Beđik u skifu, koji je u cilj ušao kao drugi u “B” finalu. Štopericu je zaustavio na 7:03,80. Dovoljno za ukupno osmu poziciju u Poljskoj.