Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

17.11.2018 | 12.24 > 12:27

Nevena odustala u Leviju, sjajna vožnja Slovenke

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović odustala je posle prvog prolaznog vremena u prvoj slalomskoj trci Svetskog kupa u sezoni u finskom Leviju.

Nevena Ignjatović

Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images

Amerikanka Mikaela Šifrin bila je najbrža u prvoj vožnji sa vremenom 45.06 sekundi, ispred Šveđanke Fride Hansdoter (+0.14) i Slovakinje Petre Vlahove (+0.59).

Sjajan rezultat ostvarila je 20-godišnja Slovenka Meta Hrovat, koja je zauzela sedmu poziciju sa +1.01 sekundi zaostatka u odnosnu na Šifrinovu.

Druga vožnja u Leviju je u 13:45 časova.

Federika Brinjone poštom dobila Kristalne globuse

Italijanska skijašica Federika Brinjone u ponedeljak je dobila pošiljku, koju je s nestrpljenjem iščekivala, a u kojoj su bili Veliki kristalni globus i dva Mala.

Ignjatović za SK: Osvojiću medalju na ZOI u Pekingu!

Šestu sezonu zaredom najbolja srpska skijašica, Nevena Ignjatović, osvojila je bodove u Svetskom kupu. Ukupno 29 u dve trke alpske kombinacije, čime je 29-godišnja Kragujevčanka zauzela 17. mesto u generalnom plasmanu njene omiljene discipline.

Tihi šampion

Ingemar Stenmark, jedan od najvećih skijaša u istoriji 'belog sporta', rođen je pre 64 godine, 18. marta 1956. u švedskom gradiću Juešeu u Laponiji.

Otkazane trke u Sloveniji - Kilde osvojio prvi Globus

Zbog pandemije koronavirusa otkazane su trke u Kranjskoj Gori i na taj način završena je sezona Svetskog kupa. Veliki Kristalni globus osvojio je norveški skijaš Alaksander Omot Kilde.

Otkazano u Oreu, Brinjoneovoj veliki Kristalni globus

Poslednje tri trke skijašica za Svetski kup, koje je trebalo da budu održane od četvrtka do subote u norveškom Oreu, otkazane su zbog opasnosti od širenja koronavirusa, tako da je veliki Kristalni globus osvojila Italijanka Federika Brinjone.

Majer pokorio Kvitfjel, Kilde pretekao Pantiroa

Austrijski skijaš Matijas Majer trijumfovao je na poslednjem spustu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u norveškom Kvitfjelu.

Otkazano finale Svetskog kupa u skijanju

Finale Svetskog kupa u skinjanu u Kortini Dampeco je trebalo da se održi od 18. do 22. marta, ali će biti ozkazano zbog koronavirusa.

Vraća se Mikaela Šifrin

Američka skijašica Mikaela Šifrin najavila je da će pokušati da se vrati na stazu predstojećeg vikenda, pošto je zbog smrti oca propustila sve trke od početka februara.

Kombinacija u nedelju, veleslalom u ponedeljak

Program Svetskog kupa za skijaše u Hinterštoderu promenjen je nakon što je danas otkazana alpska kombinacija zbog loših vremenskih uslova.

Finale SK u Kortini d'Ampeco bez navijača zbog virusa

Finale Svetskog kupa u alpskom skijanju, koje je na programu od 18. do 22. marta u Kortini d'Ampeco, biće održano bez posmatrača i to zbog preteće epidemije koronavirusa.

Senzacija u Japanu - Zubčić pobedio u veleslalomu!

Hrvatski skijaš Filip Zubčić u japanskom Juzava Naebu ostvario je prvu pobedu u karijeri.

“Čak i da me ne vole, zašto da dolivam ulje na vatru?!”

Najbolji teniser sveta Novak Đoković prilikom prvog susreta sa novinarima u Beogradu od trijumfa na Australijan Openu odgovarao je ne samo na njihova pitanja, već i ona koja su mu postavile kolege iz drugih sportova.

Robinsonova slavila, Hrovat treća na svom terenu

Novozelandska skijašica Alis Robinson trijumfovala je na šestom veleslalomu ovogodišnjeg Svetskog kupa koji je održan u Kranjskoj Gori, u Sloveniji.

Noel oduševio domaće navijače u Šamoniju

Francuski skijaš Kleman Noel trijumfovao je na devetom slalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u Šamoniju.

Veleslalom sezone za Nevenu Ignjatović u Koreji

Samo četiri dana posle pobede u slalomu na FIS trci u Kranjskoj Gori, Nevena Ignjatović (29), najbolja srpska skijašica, zauzela je treće mesto na veleslalomskoj trci Kupa Dalekog Istoka (FEC) u dalekoj Koreji.