Alexander Hassenstein/Getty Images

Zimski

15.12.2018 | 01.00

Bronze za Eldara Salihovića i Jelenu Vujičić

Na prvom ovosezonskom međunarodnom skijaškom takmičenju u Italiji crnogorski takmičari osvojili su dve medalje. Eldar Salihović je osvojio bronzano odličje u veleslalomu, a Jelena Vujičić u slalomu.

Eldar Salihović i Marina Kosović

SSCG

Bez plasmana u veleslalomu ostala je Jelena Vujičić kao i Bojan Kosić, dok je bez plasmana u slalomu ostao Eldar Salihović.

U subotu je na programu druga slalomska trka. Radi se o FIS trkama na kojima učestvuje više od osamdeset takmičara iz Italije, Poljske, Ukrajine, Finske...

Istovremeno je to Kup malih nacija SES CUP, gde su skijašima iz Crne Gore konkurentni skijaši iz Mađarske, Rumunije, Irske, Portugalije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Makedonije...

Selektorka alpske reprezentacije Crne Gore Marina Kosić je naglasila da je generalno zadovoljna postignutim rezultatima s obzirom da je u pitanju prva trka u ovoj takmičarskoj sezoni.

EYOF: Jeleni Vujičić 27. mesto u slalomu

Reprezentativka Crne Gore u alpskom skijanju na Zimskom EYOF u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, Jelena Vujičić zauzela je 27. mesto u slalomu, dok Aleksandra Vujisić nije uspela da završi trku.

EYOF: Jelena Vujičić želi i sanja medalju

Jelena Vujičić, mlada i ekstratalentovana skijašica sa Žabljaka, koja je prošle godine imala priliku da učestvuje na Olimpijskim igrama u Južnoj Koreji, sjajno je počela novu sezonu.

FIS: Srebro za Jelenu Vujičić na Jahorini

Mlada skijašica iz Crne Gore, Jelene Vujičić, nastavila je sa sjajnim vožnjama u sezoni koja je u toku. Na petom takmičenju, osvojila je petu medalju. Devojka sa Žabljaka stigla je do srebra na Jahorini.

FIS: Četvrta medalja za Jelenu Vujičić

Jelena Vujičić koja je prošle godine imala priliku da učestvuje na Olimpijskim igrama u Južnoj Koreji, sjajno je počela novu sezonu.

Jelena Vujičić za SK: Ako se po jutru, dan poznaje...

Jelena Vujičić, mlada i ekstratalentovana devojka sa Žabljaka, koja je prošle godine imala priliku da učestvuje na Olimpijskim igrama u Južnoj Koreji, sjajno je počela novu sezonu.

FIS: Jelena Vujičić osvojila srebro u Bugarskoj

Mlada i talentovana skijašica iz Crne Gore, Jelena Vujičić nastavlja sa sjajnim vožnjama na startu sezone. Devojka iz Žabljaka osvojila je srebrnu medalju u Banskom.

FIS: Zlatna medalja za Jelenu Vujičić

Skijaška sezona je počela sjajno za takmičare iz Crne Gore. Eldar Salihović je osvojio bronzanu medalju u veleslalomu, a isto odličje je osvojila i Jelene Vujičić u slalomu u petak u Italiji.

Salihović za SK: Mogu do medalje na Olimpijskim igrama

Zimske olimpijske igre su ostale iza nas. Takmičari iz Crne Gore, Jelena Vujičić, Eldar Salihović i Marija Bulatović su se okrenuli novim obavezama i ciljevima, a svi zajedno sanjaju da će imati priliku da se takmiče na Olimpijskim igrama u Kini 2022. godine.

Jelena Vujičić za SK: Volela bih na ZOI u Kinu

Zimske olimpijske igre su ostale iza nas. Uzbuđenja su se smenjivala kao na filmskoj traci, dobili smo nove junake, heroje i tragičare. Ispisane su nove stranice istorije, a zastava predata Kini koja će biti domaćin narednih Igara 2022. godine.

Salihović za SK sa ZOI: Nije loše, biće bolje u slalomu

Crnogorski skijaš Eldar Salihović kao 64. završio je nastup u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Mladi momak iz Pljevalja je trku završio za dva minuta, 41 sekundu i 23 stotinke.

Eldar Salihović za SK: Jedva čekam da izađem na stazu

Eldar Salihović, mladi momak iz Pljevalja, jedini je preostali učesnik Crne Gore na Zimskim olimpijskim igrama u Južnoj Koreji. Član kluba Rudar, će 18. februara voziti veleslalom, a četiri dana kasnije će voziti slalom.

Kosić i Vujičić za SK: Dobro je, uvek može bolje

Crnogorska skijašica Jelena Vujičić kao 58. završila je nastup u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu u konkurenciji 81 skijašice. Marija Bulatović osvojila je 88. mesto u konkurenciji 90 takmičarki u trci na 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Eldar Salihović za SK: Ubi nas trema, ali pozitivna

Vreme ne ide na ruku organizatorima Zimskih olimpijskih igara. Zbog izuzetno jakog vetra otkazan je spust za muškarce kao i veleslalom u konkurenciji skijašica u kojem je trebalo da nastupi Jelena Vujičić.

Jelena Vujičić za SK: Trema će nestati na stazi

Spektakularno otvaranje Zimskih olimpijskih igara ostalo je iza nas. Zastavu Crne Gore nosila je Jelena Vujičić, koja će ujedno i prva izaći na stazu u Pjongčangu.

Eldar, Jelena i Marija: San je postao java

Zimske olimpijske igre u Pjongčangu biće treće na kojima će učešće uzeti takmičari iz Crne Gore. U Južnu Koreju stigli su Eldar Salihović i Jelena Vujičić koji će se takmičiti u slalomu i veleslalomu, a novu stranicu istorije kao prva učesnica u nordijskim disciplinama ispisaće Marija Bulatović.