Alexis Boichard/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

02.02.2019 | 14.02 > 14:16

Dominacija Šifrin u Mariboru: Slavlje i u slalomu

Američka skijašica Mikaela Šifrin zabeležila je novi trijumf u Svetskom kupu. Posle veleslaloma slavila je i u slalomu u Mariboru i tako ostala na samom vrhu generalnog plasmana.

Mikaela Šifrin

Hans Bezard/Agence Zoom, Getty Images Sport

Šifrinova je zabeležila najbolje vreme od 1:42.60, i bila je 77 stotih delova sekunde bolja od Šveđanke Sven Larson. Glavnu prednost ostvarila je u prvoj vožnji, kada je imala sekund i devet stotih delova bolje vreme od Šveđanke.

Treće mesto zauzela je Švajcarkinja Vendi Holdner. Drugoplasirana u generalnom plasmanu Slovakinja Vlhova bila je tek peta, a od domaćih takmičarki Meta Horvat je bila najbolje plasirana 11. Nevena Ignjatović završila je na 52. mestu.

U generalnom plasmanu Šifrin je prva sa 1.694 boda, ispred Vlhove koja ima 1.043, a u slalomu Šifrin takođe vodi sa 860 bodova, dok je Vlhova prvi pratilac sa 725 bodova.