Ezra Shaw/Getty Images

Zimski

05.02.2019 | 14.13

SP: Šifrin se pozlatila i u superveleslalomu

Američka skijašica Mikaela Šifrin postala je svetska šampionka u superveslalomu, pošto je trijumfovala na prvoj trci prvenstva u Oreu.

Mikaela Shiffrin

Alain Grosclaude/Agence Zoom, Getty Images Sport

Mlada Amerikanka tako je došla do četvrte svetske titule u karijeri, pošto je na prethodna tri šampionata trijumfovala u slalomu. Šifrin je slavila sa vremenom 1:04.89.

Srebrom se okitila Italijnaka Sofija Gođa (+0.02), a bronzom Švajcarkinja Korin Zuter (+0.05).

Među prvih pet našle su se još i Nemica Viktorija Rebenzburg (+0.07) i Italijanka Nadja Fanćini (+0.14).

Slovenka Ilka Štuhec završila je na osmom mestu sa vremenom 1:05.15. Šampionka iz Sent Morica Nikol Šmidhofer bila je tek 11. Austrijanka je štopericu zaustavila na 1:05.58.

Olimpijska šampionka u ovoj disciplini Čehinja Ester Ledecka bila je tek 27, pošto je za pobednicom zaostajala 2.80 sekundi.

Trku je obeležio i pad Lindzi Von, kojoj je ovo bila pretposlednja trka u karijeri.

Bez plasmana je ostalo još 15 skijašica, među kojima i Srpkinja Nevena Ignjatović, ali i Tina Vajrater iz Lihtenštajna.

U sredu je u Oreu na programu trka muškog veleslaloma.

Komentari (2)

Ljubitelj

Ova mala će biti najbolja svih vremena

Odgovori 29 0

JoeA.

Svakako,respekt i za Lindsey Vonn,ali Mikaela Shiffrin je fenomen,za 2-3 god.pasce rekord po broju pobjeda u svjetskom kupu,naravno ako je povrede zaobidju,jednostavno takva tehnika skijanja nije vidjenja(sve to djeluje tako lako,kada ona skija).

16 0

Senzacija u Zeldenu: Tinejdžerka slavila ispred Šifrin

Alis Robinson priredila je veliko iznenađenje na početku Svetskog kupa! Tinejdžerka sa Novog Zelanda ostvarila je prvu pobedu u elitnom takmičenju, pošto je trijumfovala u trci veleslaloma u Zeldenu.

Nezaustavljiva: Šifrinovoj Globus i u veleslalomu

Mikaela Šifrin osvojila je mali Kristalni globus i u veleslalomu. Američka skijašica je u poslednjoj trci sezone u Svetskom kupu ostvarila 60. pobedu u karijeri, te je došla do rekordnog četvrtog trofeja ove sezone.

Šifrin potvrdila dominaciju u slalomu

Nema ravne Mikaeli Šifrin u slalomu. Mlada Amerikanka proslavila je osvajanje malog Kristalnog globusa u ovoj disciplini trijumfom u poslednjoj trci u sezoni u Soldeu.

Za istoriju: Mikaela u Češkoj stigla do 15. pobede

Mikaela Šifrin je potvrdila dominaciju u Svetskom kupu. Amerikanka je u Češkoj došla do 15. pobede ove sezone, što niko pre nje nije učinio u 53 godine dugoj istoriji takmičenja.

Šifrin 'iz kreveta' do trećeg Kristalnog globusa

Amerikanka Mikaela Šifrin osvojila je treći Kristalni globus u Svetskom kupu, pošto je zbog obilnih padavina otkazana trka super džija u Rusiji.

Kran Montana: Gođi prva pobeda u sezoni

Italijanska skijašica Sofija Gođa ostvarila je prvu pobedu u spustu ove sezone, pošto je bila najbrža na trci u Kran Montani.

Von: Nikad nisam bila toliko nervozna

Američka skijašica Lindzi Von otkrila je da nikada u karijeri nije bila toliko nervoznao kao pret poslednju trku, koju je vozila na Svetskom prvenstvu u Oreu.

Von: Ne želim da me pamte samo kao skijašicu

Legendarna Lindzi Von izrazila je nadu da će joj karijera posle skijanja biti jednako uspešna kao ona na belim stazama.

SP: Lindzi pala, ustala, pa uz ovacije prošla kroz cilj

Neslavno je slavna Lindzi Von prošla u svojoj poslednjoj trci superveleslaloma na Svetskom prvenstvu u Oreu. Amerikanka je pala, pa je trku završila bez plasmana. Ipak, uz ovacije gledalaca spustila se do cilja.

Spektakl u Mariboru: Šifrin i Vlhova 'podelile' pobedu

Amerikanka Mikaela Šifrin i Slovakinja Petra Vlhova zajedno su se radovale posle trke veleslaloma u Mariboru, pošro su se obe našle na najvišem stepeniku pobedničkog postolja.

Kortina: Zibenhofer najbrža, Štuhec druga, Von daleko

Austrijanka Ramona Zibenhofer ostvarila je prvu pobedu u Svetskom kupu, pošto je u Kortini d'Ampeco bila najbrža u spustu.

Šifrin o rekordu: Neverovatno, u svakom smislu

Mikaela Šifrin postala je najuspešnija skijašica u slalomu u 52 godine postojanja Svetskog kupa, pošto je u Zemeringu ostvarila 36. pobedu u ovoj disciplini.

Ne planira da stane: Šifrin stigla do 50. pobede

Nastavlja da piše istoriju Mikaela Šifrin. Amerikanka je trijumfovala i u slalomu u francuskom Kurševelu, ostvarivši 35. pobedu u toj disciplini, a ukupno 50. u Svetskom kupu.

Šifrin: Bilo je neverovatno, a sad nazad na trening

Američka skijašica Mikaela Šifrin izjavila je da je oduvek sanjala da trijumfuje u svim disciplinama alpskog skijanja.

Vonova zbog Lejk Luiza odlaže penziju

Američka skijašica Lindzi Von saopštila je da neće završiti karijeru na kraju sezone, pošto želi još jednom da se takmiči na Lejk Luizu.

Šifrin: Pre 10 godina sve ovo nisam ni zamišljala

Američka skijašica Mikaela Šifrin istakla je da će Austrijanka Marlis Šild za nju uvek biti rekorderka, bez obzira na to da li će je sustići po broju pobeda u slalomu.