Alexis Boichard/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

08.02.2019 | 17.23 > 17:25

Holdenerova odbranila zlato u kombinaciji!

Švajcarska skijašica Vendi Holdener osvojila je zlato u kombinaciji na Svetskom prvenstvu u švedskom Oreu i tako odbranila titulu od pre dve godine.

Wendy Holdener

Alain Grosclaude/Agence Zoom/Getty Images

Holdenerova je do trijumfa došla ukupnim vremenom od 2:02.13 minuta posle takmičenja u spustu i slalomu. Srebro je, sa samo tri stotinke zaostatka, pripalo Slovakinji Petri Vlhovoj, a njima dvema se na podijumu pridružila Ragnhild Movinkel iz Norveške. Norvežanka je bila 45 stotih delova sekunde iza svetske šampionke.

Za 25-godišnju Švajcarkinju je to treća medalja na Svetskim prvenstvima, pošto se na prethodnom u Zankt Moricu okitila srebrom u slalomu. Na Zimskim olimpijskim igrama u Pjončangu je osvojila po jednu medalju svakog sjaja, od toga zlato u timskom takmičenju.

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović završila je takmičenje na 19. mestu, sa četiri i po sekunde zaostatka u odnosu na Holdenerovu. Nevena je tako izjednačila najbolji plasman jedne skijašice iz Srbije na planetarnim šampionatima. Pre 14 godina Jelena Lolović je na Svetskom prvenstvu u Italiji zauzela istu poziciju, takođe u kombinaciji.

Posle prve vožnje, na čelu se nalazila Austrijanka Ramona Zibenhofer, sa stotinkom prednosti u odnosu na Ilku Štuhec, a sledila ih je Movinkelova. Holdenerova je bila peta, 42 stotinke iza austrijske skijašice, a ispostavilo se da je u slalomu bila dovoljno dobra da bi nadmašila skijašice koje su bile bolje u spustu od nje.

Vlhova je bila osma posle spusta, a kao najbolja slalomašica među prvih deset u prvoj vožnji, to je i iskoristila, samo što joj je to bilo dovoljno za srebro. Movinkelova se zadovoljila bronzom, ispred Zibenhoferove, Kanađanke Roni Remi, Federike Brinjone iz Italije i Norvežanke Kajse Vikhof Li. Najboljih deset kompletirale su austrijska skijašica Franciska Grič, Lisa Herblad iz Švedske i Štuhec.

Takmičenje na Svetskom prvenstvu u Oreu nastavlja se u subotu muškim spustom, a skijašice trka u toj disciplini čeka dan kasnije.

Centar

Po osvojenom mestu - 19, Nevena nije bila loša ali učestvovalo je samo 35 takmičarki a u slalomu njih 8 nije nastupilo. Vlhova je imala čak 2 sekunde bolji rezultat u spustu od Nevene a ima manje nastupa u brzinskim disciplinama od Nevene. Čak je i slalom bio loš tek 17. vreme. Opet ponavljam, za Srbiju je 19. mesto odlično ali realno moralo je mnogo bolje.

Odgovori 8 3

Ignjatović za SK: Osvojiću medalju na ZOI u Pekingu!

Šestu sezonu zaredom najbolja srpska skijašica, Nevena Ignjatović, osvojila je bodove u Svetskom kupu. Ukupno 29 u dve trke alpske kombinacije, čime je 29-godišnja Kragujevčanka zauzela 17. mesto u generalnom plasmanu njene omiljene discipline.

Vraća se Mikaela Šifrin

Američka skijašica Mikaela Šifrin najavila je da će pokušati da se vrati na stazu predstojećeg vikenda, pošto je zbog smrti oca propustila sve trke od početka februara.

“Čak i da me ne vole, zašto da dolivam ulje na vatru?!”

Najbolji teniser sveta Novak Đoković prilikom prvog susreta sa novinarima u Beogradu od trijumfa na Australijan Openu odgovarao je ne samo na njihova pitanja, već i ona koja su mu postavile kolege iz drugih sportova.

Vlhova najbolja na Kranjskoj Gori

Slovakinja Petra Vlhova pobedila je u slalomu na Kranjskoj Gori, u okviru Svetskog kupa.

Robinsonova slavila, Hrovat treća na svom terenu

Novozelandska skijašica Alis Robinson trijumfovala je na šestom veleslalomu ovogodišnjeg Svetskog kupa koji je održan u Kranjskoj Gori, u Sloveniji.

Zuter najbolja na teškoj stazi u Garmišu

Švajcarkinja Korin Zuter ostvarila je drugu pobedu u karijeri pošto je bila najbrža u trci superveleslaloma u nemačkom Garmiš-Partenkirhenu.

Veleslalom sezone za Nevenu Ignjatović u Koreji

Samo četiri dana posle pobede u slalomu na FIS trci u Kranjskoj Gori, Nevena Ignjatović (29), najbolja srpska skijašica, zauzela je treće mesto na veleslalomskoj trci Kupa Dalekog Istoka (FEC) u dalekoj Koreji.

Istorija u Sestijereu - dve pobednice, tri u 0.01s

Italijanska skijašica Federika Brinjone i Slovakinja Petra Vlhova trijumfovale su na petom veleslalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u italijanskom Sestrijereu.

Vlhova do sedme pobede u slalomu, Šifrin treća

Slovakinja Petra Vlhova slavila je u trci slaloma u austrijskom Flahauu, u okviru Svetkog kupa.

Brinjone slavila u Altenmarktu, bodovi za Ignjatović

Italijanka Federika Brinjone ostvarila je drugu pobedu ove sezone, pošto je slavila u alpskoj kombinaciji u austrijskom Altenmarktu.

Mikaelina tajna: Sa mamom i bez nje, ipak nije isto

Prvo što bi svi trebalo da znamo o Mikaeli Šifrin je zapravo to koliko je ona uopšte dominantna u svom sportu. Moglo bi se tvrditi, uz dosta argumenata, da je ona u ovom trenutku i najdominantniji sportista na planeti.

Vlhova nova 'Snežna kraljica' Sljemena

Slovačka skijašica Petra Vlhova ubedljivo je slavila na četvrtom slalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan na zagrebačkom Sljemenu.

Dvostruki trijumf Šifrinove u Lijencu

Američka skijašica Mikaela Šifrin ostvarila je drugu pobedu za dva dana, pošto je posle veleslaloma slavila i u slalomu u austrijskom Lijencu u okviru Svetskog kupa.

Brinjone trijumfovala u Kurševelu, Šifrin tek 17.

Italijanska skijašica Federika Brinjone ostvarila je prvu pobedu u sezoni pošto je bila najbolja u veleslalomu u francuskom Kurševelu.

Vlhova trijumfovala u odsustvu Šifrinove

Slovakinja Petra Vlhova trijumfovala je u paralelnom slalomu u Sent Moricu.

Gođa sa jednim štapom do dramatične pobede

Italijanska skijašica Sofija Gođa ostvarila je jednu od svojih najimpresivnijih pobeda u karijeri pošto je slavila na drugom superveleslalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u švajcarskom Zankt Moricu.