Alexis Boichard/Agence Zoom, Getty Images Sport

Zimski

08.02.2019 | 21.38 > 21:43

EYOF: Jelena Vujičić želi i sanja medalju

Jelena Vujičić, mlada i ekstratalentovana skijašica sa Žabljaka, koja je prošle godine imala priliku da učestvuje na Olimpijskim igrama u Južnoj Koreji, sjajno je počela novu sezonu.

Jelena Vujičić

Privatna arhiva

Na takmičenjima u Italiji, Bosni i Hercegovini (Pale, Ravna Gora i Jahorina) i u bugarskom Banskom, Jelena Vujičić je osvojila sedam medalja na FIS takmičenjima.

Pokazala je da se nalazi u jako dobroj formi uoči Olimpijskih igara za mlade (EYOF) koje se održavaju na Jahorini, planini na kojoj je Jelene nedavno osvojila srebrnu medalju.

Jelena Vujčić i Aleksandra Vujisić zajedno sa selektorom Marinom Kosić i trenerom Budimirom Abramović u subotu ujutro kreću put Jahorine, a Jelena, koja je glavni adut Crne Gore takmičiće se u slalomu i veleslalomu. Na stazu će prvo izaći 11. a zatim 13. februara. Na pitanje, kakve su ambicije i dometi, Jelena Vujičić je rekla:

Osećam se jako dobro. Fizički i psihički sam spremna za učešće na Olimpijskim igrama za mlade, a dobri rezultati na spomenutim FIS trkama su mi ulili i dodatnu dozu samopouzdanja. Skijanje je težak, naporan sport u kojem nijanse odlučuju. Da li mogu da stignem do pobedničkog postolja? Medalju niko ne može da obeća, jer će konkurencija biti izuzetna jaka. Odlučivaće nijanse, a trebaće mi i malo sreće. Ono što mogu da obećam u ovom trenutku je da ću u obe trke pružiti maksimum, da ću se boriti do poslednjih atoma snage, a ljudski i sportski je nadati se da mogu da stignem do jedne od medalja”, naglasila je za Sport klub Jelena Vujičić.

Olimpijske igre za mlade (EYOF) održaće se od 9. do 16. februara na Jahorini, a svečano otvaranje je zakazano za 10. februar.

EYOF: Jeleni Vujičić 27. mesto u slalomu

Reprezentativka Crne Gore u alpskom skijanju na Zimskom EYOF u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, Jelena Vujičić zauzela je 27. mesto u slalomu, dok Aleksandra Vujisić nije uspela da završi trku.

FIS: Srebro za Jelenu Vujičić na Jahorini

Mlada skijašica iz Crne Gore, Jelene Vujičić, nastavila je sa sjajnim vožnjama u sezoni koja je u toku. Na petom takmičenju, osvojila je petu medalju. Devojka sa Žabljaka stigla je do srebra na Jahorini.

FIS: Četvrta medalja za Jelenu Vujičić

Jelena Vujičić koja je prošle godine imala priliku da učestvuje na Olimpijskim igrama u Južnoj Koreji, sjajno je počela novu sezonu.

Jelena Vujičić za SK: Ako se po jutru, dan poznaje...

Jelena Vujičić, mlada i ekstratalentovana devojka sa Žabljaka, koja je prošle godine imala priliku da učestvuje na Olimpijskim igrama u Južnoj Koreji, sjajno je počela novu sezonu.

FIS: Jelena Vujičić osvojila srebro u Bugarskoj

Mlada i talentovana skijašica iz Crne Gore, Jelena Vujičić nastavlja sa sjajnim vožnjama na startu sezone. Devojka iz Žabljaka osvojila je srebrnu medalju u Banskom.

FIS: Zlatna medalja za Jelenu Vujičić

Skijaška sezona je počela sjajno za takmičare iz Crne Gore. Eldar Salihović je osvojio bronzanu medalju u veleslalomu, a isto odličje je osvojila i Jelene Vujičić u slalomu u petak u Italiji.

Bronze za Eldara Salihovića i Jelenu Vujičić

Na prvom ovosezonskom međunarodnom skijaškom takmičenju u Italiji crnogorski takmičari osvojili su dve medalje. Eldar Salihović je osvojio bronzano odličje u veleslalomu, a Jelena Vujičić u slalomu.

Jelena Vujičić za SK: Volela bih na ZOI u Kinu

Zimske olimpijske igre su ostale iza nas. Uzbuđenja su se smenjivala kao na filmskoj traci, dobili smo nove junake, heroje i tragičare. Ispisane su nove stranice istorije, a zastava predata Kini koja će biti domaćin narednih Igara 2022. godine.

Kosić za SK: Stekli smo zlata vredno iskustvo

Zimske olimpijske igre su završene za Crnu Goru. Jelena Vujičić koja je nosila zastavu na ceremoniji svečanog otvaranja i osvojila je 58. mesto u veleslalomu, Eldar Salihović je bio 64. u istoj disciplini, a Marija Bulatović 88. u kros kanrtiju na 10 kilometara.

Salihović za SK sa ZOI: Nije loše, biće bolje u slalomu

Crnogorski skijaš Eldar Salihović kao 64. završio je nastup u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Mladi momak iz Pljevalja je trku završio za dva minuta, 41 sekundu i 23 stotinke.

Eldar Salihović za SK: Jedva čekam da izađem na stazu

Eldar Salihović, mladi momak iz Pljevalja, jedini je preostali učesnik Crne Gore na Zimskim olimpijskim igrama u Južnoj Koreji. Član kluba Rudar, će 18. februara voziti veleslalom, a četiri dana kasnije će voziti slalom.

Kosić i Vujičić za SK: Dobro je, uvek može bolje

Crnogorska skijašica Jelena Vujičić kao 58. završila je nastup u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu u konkurenciji 81 skijašice. Marija Bulatović osvojila je 88. mesto u konkurenciji 90 takmičarki u trci na 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Jelena Vujičić za SK: Trema će nestati na stazi

Spektakularno otvaranje Zimskih olimpijskih igara ostalo je iza nas. Zastavu Crne Gore nosila je Jelena Vujičić, koja će ujedno i prva izaći na stazu u Pjongčangu.

Eldar, Jelena i Marija: San je postao java

Zimske olimpijske igre u Pjongčangu biće treće na kojima će učešće uzeti takmičari iz Crne Gore. U Južnu Koreju stigli su Eldar Salihović i Jelena Vujičić koji će se takmičiti u slalomu i veleslalomu, a novu stranicu istorije kao prva učesnica u nordijskim disciplinama ispisaće Marija Bulatović.

Crna Gora na ZOI – bitno je iskustvo, ali i rezultat

Na Zimskim olimpijskim igrama i Pjongčangu ugled Crne Gore braniće Jelena Vujičić i Eldar Salihović, u slalomu i veleslalomu, i Marija Bulatović u skijaškom trčanju, u disciplini disciplina 10 kilometara.

Jelena Vujičić nosi zastavu Crne Gore na ZOI

Eldar Salihović, Jelena Vujičić i Marija Bulatović će braniti ugled Crne Gore na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Čast da nosi zastavu na svečanom otvaranju pripala je Jeleni Vujičić koja ima 17 godina i koja će se takmičiti u slalomu i veleslalomu.