I Hadalin obradovao Sloveniju, srebro u Oreu

Alpsko skijanje 11. feb 201917:26 > 17:30
Alain Grosclaude/Agence Zoom, Getty Images Sport

Ljubitelje zimskih sportova u Sloveniji obradovao je Štefan Hadalin, pošto je osvojio srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Oreu, u alpskoj kombinaciji. Oko 24 časa nakon što je Slovenka Ilka Štuhec osvojila zlato, njen sunarodnik je nastavio niz uspeha za Sloveniju u zimskim sportovima.

Hadalin je posle spusta bio na 30. poziciji, ali je u spustu briljirao i uspeo da stigne do srebra.

Svetski šampion postao je Francuz Aleksis Pinturo, koji je bio 24 stotinke brži. Francuski skijaš je spusta zabeležio 24. vreme, a za najbržim Italijanom Dominikom Parizom zaostajao je 1.52 sekunde. Pinturo je u Oreu stigao do svoje prve zlatne medalje na svetskim šampionatima.

Štefan Hadalin, svetski juniorski prvak u alpskoj kombinaciji iz 2016. godine, osvojio je svoje prvo odličje u seniorskoj konkurenciji zahvaljujući najboljem vremenu u slalomu (38.80) u kojem je za 12 stotinki nadmašio Pinturoa, pa je na kraju za Francuzom zaostao 24 stotinke.

Treći je kroz cilj prošao Austrijanac Marko Švarc.

Još jedan slovenački skijaš Klemen Kosi završio je na 24. mestu, dok je njegov sunarodnik Miha Hrobat bio 33.

Hrvatski skijaši Natko Zrnčić i Filip Zubčić trku su završili na 39. odnosno 40. mestu.