14.02.2019 | 16.36 > 17:25

Stanišić zablistao u kvalifikacijama veleslaloma u Oreu

Mladi reprezentativac Srbije zauzeo je 8. mesto u konkurenciji 120 skijaša iz 57 zemalja.

Strahinja Stanisic

U dve vožnje, 23-godišnji član Ski kluba Niš (startni broj 47), ostvario je rezultat 2:13,29 minuta i za sekundu i 24 stotinke bio je lošiji od najbržeg učesnika kvalifikacija, 18-godišnjeg Šveđanina Aksela Lindkvista (2:12,05).

Drugoplasirani Finac Elijan Lehto, zaostao je 82 stotinke (2:12,87), a trećeplasirani Slovak Matej Falat 88 stotinki (2:12,93) za pobednikom trke.

Stanišić je posle prve vožnje zauzimao 20. mesto, ali je u drugoj napredovao za 12 pozicija, jer je imao drugo vreme staze! Za ukupno ostvarenje nagrađen je i sa 27 FIS bodova, što je njegov najbolji rezultat u karijeri. Kao jedan od prvih 25 takmičara u cilju, Stanišić će biti na startnoj listi zvaničnog veleslaloma na 45. SP u Oreu, koji je na programu u petak.

Od takmičara iz regiona, samo je Slovenac Klemen Kosi bio uspešniji od Stanišića, jer je trku završio na sedmom mestu, sa tri stotinke boljim rezultatom od momka rođenog u Sarajevu. Mladi hrvatski reprezentativac Samuel Kolega zauzeo je 10. mesto, dok je Slovenac Miha Hrobat bio 14. Još jedan hrvatski skijaš, Leon Nikić (20 godina), osvojo je 19. mesto, a Elijas Kolega 25.

Sudeći po rezultatu iz kvalifikacija, Bosnu i Hercegovinu će u petak u veleslalomu predstavljati Emir Lokmić, koji je kvalifikacije završio na 35. mestu, sa 42 stotinke boljim rezultatom u odnosu na reprezentativnog kolegu Marka Šljivića (na kraju 37.). Najbolji u kombinezonu Crne Gore bio je Eldar Salihović, na 42. mestu.

Ski Team Serbia

Pedja

Ne saznasmo ime takmičara.

Odgovori 1 0

Hiršer: Nisam siguran da li je pravi trenutak za kraj

Novopečeni osmostruki osvajač Kristalnog globusa Marsel Hiršer još nije doneo odluku koja se tiče njegove budućnosti.

Takk, Aksel!

Možda je subjektivno reći da je najbolji spustaš svoje generacije, ali ne i da je mesto među najboljima svih vremena još odavno obezbedio. Samo nije baš u konkurenciji za sâm vrh, ali to ne znači da nije poseban jer, bogme, i te kako jeste.

Trke iz Garmiša i Banskog neće biti opet zakazane

Trka superdžija, koja je u subotu u Banskom otkazana zbog lošeg vremena, neće biti naknadno održana, kao ni veleslalom iz Garmiš-Partenkirhena, čije su održavanje početkom februara sprečile obilne snežne padavine.

Mat: Loši uslovi na stazi u drugoj vožnji

Prošlo je 12 godina od kada je Mario Mat osvojio zlato u slalomu u Oreu, a njegov rođeni brat Mihael došao je do drugog mesta u istoj disciplini, na istom mestu.

"Brutalna vožnja za oproštaj od Svetskog prvenstva"

Posle osvojenog srebra u veleslalomu na Svetskom prvenstvu u Oreu, najbolji skijaš današnjice Marcel Hiršer postao je svetski prvak u slalomu, po treći put u karijeri.

Kralj slaloma - Hiršeru zlato u austrijskoj dominaciji

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je zlatnu medalju u slalomu poslednjeg dana na Svetskom šampionatu u švedskom Oreu.

Kristofersen: Neverovatna stvar za mene i moj tim

Svetski šampion u veleslalomu Henrik Kristofersen istakao je da je trijumf rezultat njegovog dugogodišnjeg rada, ali i zalaganja i podrške njegovog tima.

Hiršer: Drugo mesto je mesto prvog gubitnika

Najbolji austrijski skijaš Marsel Hiršer istakao je posle osvojenog drugog mesta u veleslalomu u Oreu da je Henrik Kristofersen zasluženo trijumfovao, ali da on nije zadovoljan bilo čime što nije zlato.

Šifrin: Nisam mogla da ustanem, ni da dođem do daha

Iako je bila bolesna, američka skijašica Mikaela Šifrin osvojila je zlato u slalomu u Oreu, posle čega je bila izuzetno emotivna, te je i zaplakala.

Na SP u Kortini 2021. godine sedam disciplina

Sedam disciplina će biti u programu Svetskog prvenstva u alpskim disciplinama u Kortini D'Ampeco (Italija), koje će se održati 2021. godine.

Vlhova šampionka, Šifrinova bronzana u veleslalomu!

Slovačka skijašica Petra Vlhova ostvarila je najveći uspeh karijere trijumfom u veleslalomu na Svetskom prvenstvu u Oreu.

Federer oduševio Lindzi: Budi ponosna na sebe!

Prvu nedelju Svetskog prvenstva u alpskim disciplinama u švedskom Oreu, obeležile su poslednje trke Aksela Lunda Svindala i Lindzi Von.

Švajcarska preko Austrije do timskog zlata u Oreu

Švajcarski mešoviti tim u alpskom skijanju osvojio je zlatnu medalju u ekipnom nadmetanju na Svetskom šampionatu u švedskom Oreu.

Štuhec: Ponovo sam tu!

Slovenačka skijašica Ilka Štuhec rekla je posle odbrane zlata u spustu na Svetskom prvenstvu u Oreu da je to pokazatelj da su teška vremena iza nje.

Svindal: Hteli smo šou, priredili smo ga

Norveški skijaš Aksel Lund Svindal rekao je da je zadovoljan ishodom poslednje trke u karijeri - spusta na Svetskom prvenstvu u Oreu, na kojem je osvojio srebrnu medalju.

Holdenerova odbranila zlato u kombinaciji!

Švajcarska skijašica Vendi Holdener osvojila je zlato u kombinaciji na Svetskom prvenstvu u švedskom Oreu i tako odbranila titulu od pre dve godine.