Nezaustavljiva: Šifrinovoj Globus i u veleslalomu

Alpsko skijanje 17. mar 201912:58 > 12:59
Alain Grosclaude/Agence Zoom, Getty Images Sport

Mikaela Šifrin osvojila je mali Kristalni globus i u veleslalomu. Američka skijašica je u poslednjoj trci sezone u Svetskom kupu ostvarila 60. pobedu u karijeri, te je došla do rekordnog četvrtog trofeja ove sezone.

Amerikanka je prethodno najbolja bila i u slalomu i superdžiju, a osvojila je i veliki Kristalni globus. U prošlosti su četiri titule u jednoj sezoni osvojile još samo Lindzi Von (2010, 2012) i Tina Maze (2013).

Mikaela je prvi put u karijeri osvojila Globus u veleslalomu, pa sada ima ukupno 11 titula u Svetskom kupu.

Šifrinovoj je za trofej bilo potrebno da završi među 15 najboljih u Soldeu. Ipak, Amerikanka je želela da sezonu završi pobedom. Do trijumfa je 24-godišnja skijašica došla s vremenom 2:23.17, a veliku razliku o odnosu na rivalke napravila je u prvoj vožnji.

Na drugom mestu završila je mlađana Novozelanđanka Alis Robinson, koja je zaostajala 0.30 sekundi. Za postolje se izborila Slovakinja Petra Vlhova, koja je kasnila 0.41 sekundu.

Francuskinja Tesa Vorli je bila četvrta (+1.21), Nemica Viktorija Rebensburg peta (+2.03), a Švajcarkinja Vendi Holdener šesta (+2.34).

Na završnoj rang listi u veleslalomu Šifrin ima 615 bodova, Vlhova 478 i Vorli 460.

U konačnom plasmanu Šifrin je sezonu završila sa 2204 boda, Vlhova ima 1355, a Holdener 1079.