Alexis Boichard/Agence Zoom/Getty Images

Zimski

17.03.2019 | 14.49 > 14:50

Hiršer: Ide li mi se u teretanu? U ovom momentu ne

Austrijanac Marsel Hiršer završio je sezonu sa osvojenim titulama u Svetskom kupu u generalnom plasmanu, slalomu i veleslalomu. Ipak, iskusni skijaš najavio je da bi time mogao da završi karijeru.

Marcel Hirscher

Alexis Boichard/Agence Zoom Getty Images Sport

Na završnim trkama sezone u Soldeu Hiršer je zauzeo šesto mesto u veleslalomu i tek 14. u slalomu. Ti rezultati nisu uticali na njegovu poziciju na rang listama, pošto je prethodno već obezbedio Globuse u obe kategorije i generalnom plasmanu.

Ipak, posle trke u veleslalomu Austrijanac je nagovestio da bi mogao da završi karijeru.

"Bila je ovo odlična sezona, iako nije bilo previše zanimljivo u Soldeu", kazao je Hiršer. "Hoću li nastaviti? To je odluka koja zavisi od toga koliko ću se brzo oporaviti. Moram da sačekam i vidim kako će moje telo reagovati, hoću li želeti da radim istim intenzitetom. Da li mi se sada ide u teretanu? Ne baš. Ali možda hoće za dve nedelje."

Austrijanac je u karijeri osvojio 20 titula u karijeri u Svetskom kupu - osam u generalnom plasmanu i po šest u slalomu i veleslaomu.

Više o nastavku karijere legendarnog Hiršera moglo bi se znati naredne sedmice, kada je već zakazao dve pres konferencije.

Noel zatvorio sezonu, Hiršer uzeo Globus s 14. mesta

Klemen Noel trijumfovao je u poslednjoj trci Svetskog kupa ove sezone. Francuz je trijumfovao u slalomu u Soldeu. Osvajač malog Kristalnog globusa u ovoj disciplini Marsel Hiršer trku je završio kao 14.

Panturou pobeda, Hiršeru Globus u veleslalomu

Francuz Aleksi Panturo trijumfovao je u poslednjoj trci veleslaloma Svetskog kupa ove sezone. Austrijanac Marsel Hiršer, koji je još ranije osvojio mali Kristalni globus u ovoj disciplini, bio je tek šesti.

Kristofersen šampion, Hiršeru srebro u veleslalomu

Henrik Kristofersen preuzeo je zvanje svetskog šampiona u veleslalomu od Marsela Hiršera. Norveški skijaš do prvog zlata na planetarnim šampionatima došao je u vremenu 2:20.24 minuta.

Kicbil: Noel ponovo bolji od Hiršera

Potvrdio je Kleman Noel da je u fantastičnoj formi. Mladi francuski skijaš zabeležio je i drugu pobedu u Svetskom kupu, pošto je u Kicbilu ponovo trijumfovao u trci slaloma.

Nedodirljivi - Hiršer slavio i u slalomu u Adelbodenu

Dan posle pobede u veleslalomu, Marsel Hiršer je bio najbrži i u trci slaloma u Adelbodenu u okviru Svetskog kupa. Austrijski skijaš zabeležio je 67. pobedu u karijeri, devetu ove sezone.

Hiršer: Nije ovo bila najlakša pobeda

Marsel Hiršer istakao je da je prilično zadovoljan zbog pobede u Zagrebu, pošto su uslovi bili vrlo čudni.

Hiršer bez konkurencije u Alta Badiji

Aktuelni osvajač Kristalnog globusa Marsel Hiršer trijumfovao je na trećem veleslalomu Svetskog kupa ove sezone. Austrijanac je u Alta Badiji ostvario 61. pobedu u karijeri.