Ruske štafete dominirale u Lilehameru

Ruske štafete dominirale su na kros kantri trci u Svetskom kupu u Lilehameru.

kros kantri

Giovanni Auletta/Agence Zoom/Getty Images

Rusija 2 je trku 4x7km završila u vremenu 1:26:46.8, nadmašivši prvu ekipu Rusije za sekund i tri desetinke.

U neizvesnoj završnici iskusni Sergej Ustjugov nadmašio je Andreja Meljničenka.

Treće mesto pripalo je prvoj ekipi domaćina Norveške, jer je u foto finišu Fin Hagen Krog nadmašio zemljaka Vebjorna Turtvajta za jednu desetinku.

U pobedničkom timu Rusije 2, uz pomenutog Ustjugova trčali Ivan Jakimuškin, Jevgenij Belov i Ilja Poroškin.

Narednog vikenda karavana skijaša trkača seli se u švajcarski Davos.

Slovenka Lampič druga u Drezdenu

U nedelju su održane trke kros-kantri skijanju u nemačkom Dresdenu – u muškoj konkurenciji u slobodnom sprintu najbrži je bio Francuz Luka Šavana, dok je kod žena trijumfovala Šveđanka Lin Svan.

Nova pobeda Lampičeve u sprintu, Klebo ne staje

Slovenačka skijašica Anamarija Lampič ostvarila je drugu pobedu za nedelju dana, pošto je posle trijumfa u Lencerhajdeu slavila i u sprintu u Val di Fjemeu.

Pobeda Lampičeve posle skoro tri godine

Slovenačka skijašica Anamarija Lampič trijumfovala je u sprintu u švajcarskom Lencerhajdeu u okviru Svetskog kupa u skijaškom trčanju.

Sundlingova i Šavana pokorili Planicu

Švedska skijašica Jona Sundling došla je do prve pobede ove sezone, pošto je slavila u sprintu slobodnim stilom koji je u okviru Svetskog kupa održan na slovenačkoj Planici.

Klebo bez problema, prvenac Svanove u Davosu

Norveški skijaš Johanes Hesflot Klebo upisao je drugu pobedu ove sezone pošto je bio najbolji u sprintu u švajcarskom Davosu.

Norvežanke najbolje u Lilehameru

Norveška štafeta 4x5km prema očekivanjima je ostvarila pobedu na trci Svetskog kupa u Lilehameru.

Boljšunovu skijatlon u Lilehameru

Ruski skijaš Aleksander Boljšunov trijumfovao je na prvom skijatlonu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u norveškom Lilehameru.

Johaug ne staje – slavila i u skijatlonu u Lilehameru

Norveška skijašica Tereza Johaug ostvarila je treću pobedu u ovogodišnjem Svetskom kupu, pošto je bila najbolja u skijatlonu na svom terenu u Lilehameru.

Jasna poruka Tereze Johaug, Niskanen slavio kod kuće

Norvežanka Tereza Johaug slavila je u trci na 10 km klasično u finskom skijalištu Ruka na otvaranju nove sezone.

Ruski trkači „prete” Norvežanima

Sutra u finskoj Ruki startuje nova sezone Svetskog kupa u nordijskom trčanju. U centru pažnje su takmičari i takmičarke iz Norveške i Rusije, što ne znači da će samo ove dve velesile biti u glavnoj ulozi na takmičenjima širom sveta.

Klebo na korak od odbrane trona

Norvežanin Johanes Hesflot Klebo slavio je u trci masovnog starta na 15 kilometara klasičnim stilom, na finalu Svetskog kupa u Kvebeku (Kanada). Drugo mesto zauzeo je domaći as Aleks Harvi, a treći je bio još jedan norveški as, Didrik Tenset.

Klebo i Nilsonova pokorili Kvebek

Norveški skijaš Johanes Hesflot Klebo trijumfovao je na poslednjem sprintu ovogodišnjeg Svetskog kupa koji je održan u kanadskom Kvebeku.

Šveđanke zlatne, sjajne Slovenke osvojile srebro

Štafeta Švedske osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u skijaškom trčanju klasičnim stilom u nedelju u Sefeldu dok je Slovenija drugim mestom ostvarila veliki uspeh.

Klebo izborio zlato za Norvežane, Rusi drugi

Štafeta Norveške osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u skijaškom trčanju klasičnim stilom u nedelju u Sefeldu zahvaljujući sjajnom Johanesu Hesflotu Klebu koji je u finišu uspeo da za svoju zemlju bude najbolji kada je bilo najpotrebnije.

Bolšunov najbrži u Konjeu, Niskanenova bolja od brata

U nedelju su se u okviru Svetskog kupa u kros-kantriju vozile trke u disciplini individualno klasično na 15 kilometara u muškoj i 10 kilometara u ženskoj konkurenciji.

Dominacija Norvežana i Šveđanki u skijaškom trčanju

Održana su timska takmičenja u muškoj i ženskoj konkurenciji u finskom Lahtiju. Kod dama dominirale su Šveđanke, a kod muškaraca Norveški takmičari.