Alexander Hassenstein/Getty Images

Zimski

08.12.2019 | 21.47 > 21:49

Ford najbolji, Kranjec četvrti, Zubčić 8. u Biver Kriku

Tomi Ford pobednik je drugog veleslaloma sezone održanog u Biver Kriku u okviru Svetskog kupa.

Žan Kranjec

Al Bello/Getty Images

U Biver Kriku je u nedelju održana druga trka veleslaloma u sezoni u okviru Svetskog kupa.

Pobedu je zabeležio američki skijaš Tomi Ford koji je prvo mesto obezbedio ukupnim vremenom 2:31.25.

Drugo mesto pripalo je Norvežaninu Henriku Kristofersenu koji je nakon prve vožnje bio na trećem mestu, a takmičenje je završio sa 0.80 sekundi zaostatka za ponednikom.

Na najnižem stepeniku podijuma našao se Kristofersenov zemljak Leif Kristijan Nesvold - Haugen sa 1.23 sekunde zaostatka za Fordom.

Slovenački skijaš Žan Kranjec bio je četvrti (2:33.0) dok je Hrvat Flip Zubčić zauzeo osamo mesto i pored toga što je imao startni broj 26. Zupčić je do dobrog plasmana došao zahvaljujući odličnoj drugoj vožnji kojom je napredovao za devet pozicija.

Ljube

Svaka cast Tomi Fordu.Lik hladan kao spricer,odskijao obe trke na veoma visokom nivou,a pre njega Kristofersen pokidao drugu voznju.Cim nije podlegao pritisku,ozbiljna glava.Sazreo je I nadam se da ce da nastavi sa ovakvim voznjama.

Odgovori 1 0

Panturo pobedio i preuzeo prvo mesto u Svetskom kupu

Francuz Aleksi Panturo (28) zabeležio je šestu pobedu u sezoni, a 29. u karijeri na veleslalomu u austrijskom Hinterštoderu i na taj način preuzeo vodeću poziciju u generalnom plasmanu Svetskog kupa, osam trka pre kraja.

Senzacija u Japanu - Zubčić pobedio u veleslalomu!

Hrvatski skijaš Filip Zubčić u japanskom Juzava Naebu ostvario je prvu pobedu u karijeri.

Pantiro slavio u Garmišu, Zubčić četvrti, Kranjec peti

Francuski skijaš Aleksi Pantiro trijumfovao je na petom veleslalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u nemačkom Garmiš-Partenkirhenu.

Kranjec najbolji u Adelbodenu, Zubčić do prvog postolja

Slovenački skijaš Žan Kranjec trijumfovao je u trci veleslaloma u Adelbodenu. Dvadesetsedmogodišnji Slovenac je slavio u ukupnom vremenu 2:27.90.

Filip Zubčić izbegao tragediju u Alta Badiji

Neverovatna scena dogodila se u nedelju tokom druge vožnje veleslaloma u italijanskoj Alta Badiji.

Kristofersen slavio u veleslalomu, Kranjec treći

Norvežanin Henrik Kristofersen slavio je u veleslalomu u Alta Badiji u okviru Svetskog kupa.

Pantiro najbolji u Zeldenu, Kranjec na postolju

Aleksi Pantiro trijumfovao je u prvoj trci Svetskog kupa. Francuz je bio najbolji u veleslalomu u Zeldenu.

Panturou pobeda, Hiršeru Globus u veleslalomu

Francuz Aleksi Panturo trijumfovao je u poslednjoj trci veleslaloma Svetskog kupa ove sezone. Austrijanac Marsel Hiršer, koji je još ranije osvojio mali Kristalni globus u ovoj disciplini, bio je tek šesti.

Kristofersen za dlaku ispred Hiršera, Kranjec peti

Henrik Kristofersen, svetski šampion u veleslalomu, slavio je u toj disciplini i u trci Svetskog kupa u Banskom, pošto je bio najbrži u vremenu 2:26.87.

Kranjec: Nisam siguran šta se dogodilo

Slovenački skijaš Žan Kranjec izjavio je da je počastvovan što je postao prvi predstavnik svoje zemlje koji je trijumfovao u veleslalomu u Svetskom kupu.

FIS odobrila održavanje trka u Alta Badiji

Međunarodna skijaška federacija (FIS) sprovela je u petak kontrolu snega u italijanskoj Alta Badiji i odobrila održavanje trka veleslaloma i paralelnog veleslaloma u muškoj konkurenciji 16. i 17. decembra.

Zubčić za SK: Baciću se na glavu koliko ide

Posle povlačenja Ivice Kostelića postao je glavna uzdanica Hrvatske u alpskom skijanju na Zimskim olimpijskim igrama. Specijalnost mu je veleslalom, ali veruje da može da bude još mnogo bolji kako u toj disciplini, tako i u slalomu.

Het-trik sjajnog Hiršera, Kranjec treći

Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobednik je veleslalomske trke Svetskog kupa u italijanskoj Alta Badiji i tako postao prvi takmičar koji je pet godina zaredom uspeo da slavi na istom skijalištu.

Pantiro prekinuo dominaciju Hiršera, Zubčić 29.

Francuski skijaš Aleksis Pantiro pobedio u veleslalomskoj trci voženoj u Val d'Izeru i tako prekinuo trijumfalni niz Austrijanca Marsela Hiršera u ovoj disciplini.