Alexander Hassenstein/Getty Images

Zimski

15.12.2019 | 13.42 > 13:45

Pantiro dominirao u Val d' Izeru

Val d' Izer u nedelju je bio domaćin muškog slaloma u okviru Svetskog kupa. Trka je prethodno bila zakazana za subotu, ali je zbog jakog vetra pomerena za jedan dan.

Getty Images/Alain Grosclaude/Agence Zoom

Francuski skijaš Aleks Pantiro slavio je u nedelju u slalomu u Val d' Izeru sjajnim vožnjama i do pobede je došao u ukupnom vremenu 1:47.91.

Drugo mesto pripalo je Šveđaninu Andreu Mireru koji je do podijuma došao dobrom drugom vožnjom kojom je nadoknadio dva mesta, ali je imao 1.44 sekunde zaostatka za Pantirom.

Treće mesto pripalo je Italijanu Stefanu Grosu koji je u trku ušao sa startnim brojem 13, a drugom vožnjom je nadoknadio čak šest pozicija u plasmanu. Groso je za pobednikom zaostao 1.47 sekundi.

Henrik Kristofersen bio je četvrti, dok je hrvatski skijaš Elias Kolega bio 15 (1:50.45) koji je do ovog plasmana došao odličnom vožnjom u drugom spustu.

Matej Vidović bio je 20, Slovenac Stefan Hadalin zauzeo je 22. mesto, a Kolegin i Vidovićev sunarodnik Istok Rodes bio je 25.

Noelu pobeda u Vengenu, pad Pantiroa

Francuski skijaš Klemon Noel drugi put ove sezone pobedio je u trci slaloma, pošto je najbrži bio i u švajcarskom Vengenu.

Majerov kombinacijski prvenac u Vengenu

Austrijanac Matijas Majer (29), dvostruki olimpijski šampion (spust i superdži), ostvario je sedmu pobedu u Svetskom kupu, prvu u alpskoj kombinaciji, na trci u švajcarskom Vengenu.

Pantirou prva kombinacija sezone

Francuski skijaš Aleksi Pantiro trijumfovao je na prvoj kombinaciji ovogodišnjeg izdanja Svetskog kupa održanoj u italijanskom Bormiju. I to pošto umalo nije otputovao na trku zbog povrede prepona.

Pantiro: Veći je pritisak od kada nema Marsela

Francuski skijaš Aleksi Pantiro istakao je da je na svi skijašima još veći pritisak pošto je Marsel Hiršer odlučio da stavi tačku na igračku karijeru.

Pantiro najbolji u Zeldenu, Kranjec na postolju

Aleksi Pantiro trijumfovao je u prvoj trci Svetskog kupa. Francuz je bio najbolji u veleslalomu u Zeldenu.

Panturou pobeda, Hiršeru Globus u veleslalomu

Francuz Aleksi Panturo trijumfovao je u poslednjoj trci veleslaloma Svetskog kupa ove sezone. Austrijanac Marsel Hiršer, koji je još ranije osvojio mali Kristalni globus u ovoj disciplini, bio je tek šesti.

Kristofersen za dlaku ispred Hiršera, Kranjec peti

Henrik Kristofersen, svetski šampion u veleslalomu, slavio je u toj disciplini i u trci Svetskog kupa u Banskom, pošto je bio najbrži u vremenu 2:26.87.

Panturou pobeda i peti Globus u kombinaciji

Aleksis Panturo (27), svetski šampion u Kombinaciji iz Orea, samo 11 dana po osvajanju zlatne medalje u Švedskoj, ostvario je pobedu u Svetskom kupu u istoj disciplini, na takmičenju održanom u Banskom (Bugarska).

Kralj slaloma - Hiršeru zlato u austrijskoj dominaciji

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je zlatnu medalju u slalomu poslednjeg dana na Svetskom šampionatu u švedskom Oreu.

Kristofersen: Neverovatna stvar za mene i moj tim

Svetski šampion u veleslalomu Henrik Kristofersen istakao je da je trijumf rezultat njegovog dugogodišnjeg rada, ali i zalaganja i podrške njegovog tima.

Hiršer se vraća na pobedničke staze

Posle dve trke bez pobede austrijski skijaš Marsel Hiršer slavio je u slalomu u Šladmingu.

Fenomenalni Hiršer najbolji u Adelbodenu

Austrijski skijaš Marsel Hiršer u subotu je bio najbolji u veleslalomu u Adelbodenu u okviru Svetskog kupa i zabeležio je 66. pobedu u karijeri.

Ništa novo, Hiršer pobedio, sada vodi i u slalomu

Austrijski skijaš Marsel Hiršer ostvario je 64. pobedu u karijeri, pošto je slavio u slalomu u Zagrebu u vremenu 1:48.64. To je šesti Hiršerov trijumf ove sezone.

Novi trijumf neprikosnovenog Hiršera

Austrijanac Marsel Hiršer ostvario je desetu ovosezonsku pobedu u Svetskom kupu, pošto je u veleslalomu u Kranjskoj Gori bio ubedljivo najbrži u vremenu 2:20.76.

Hiršer najubedljiviji od 1968: Bilo je "sve ili ništa"

Austrijski skijaš Marsel Hiršer bio je oduševljen posle pobede u veleslalomu, svoje druge zlatne medalje na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Hiršer ne staje – osvojio i zlato u veleslalomu!

Austrijski skijaš Marsel Hiršer okitio se drugim zlatom za Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, pošto je posle kombinacije bio najbolji i u veleslalomu.