15.12.2019 | 15.35

Vlhova trijumfovala u odsustvu Šifrinove

Slovakinja Petra Vlhova trijumfovala je u paralelnom slalomu u Sent Moricu.

Alexis Boichard/Agence Zoom Getty Images Sport

Slovačka skijašica ostvarila je tako 10. pobedu u Svetskom kupu u karijeri. Ujedno, Vlhova je trijumfovala prvi put ove sezone, a prethodno se na podijumu napla u Kilingtonu kada je u slalomu zauzela drugo mesto.

Slovakinja je u finalu bila bolja od Šveđanke Ane Sven Larson.

Na trećem mestu našla se Franciska Grič iz Austrije, koja je bila brža od Slovenke Mete Hrovat.

Vodeća u generalnom plasmanu Mikale Šifrin nije učestvovala u trci.

U poretku Svetskog kupa Amerikanka je prva sa 532 boda, ispred Italijanke Federike Brinjone sa 281 i Nemice Viktorije Rebensbugr sa 261. Vlhova je trenutno četvrta sa 238.

Naredna trka vozi se 17. decembra u Kurševelu.

Vlhova najbolja na Kranjskoj Gori

Slovakinja Petra Vlhova pobedila je u slalomu na Kranjskoj Gori, u okviru Svetskog kupa.

Robinsonova slavila, Hrovat treća na svom terenu

Novozelandska skijašica Alis Robinson trijumfovala je na šestom veleslalomu ovogodišnjeg Svetskog kupa koji je održan u Kranjskoj Gori, u Sloveniji.

Istorija u Sestijereu - dve pobednice, tri u 0.01s

Italijanska skijašica Federika Brinjone i Slovakinja Petra Vlhova trijumfovale su na petom veleslalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u italijanskom Sestrijereu.

Vlhova do sedme pobede u slalomu, Šifrin treća

Slovakinja Petra Vlhova slavila je u trci slaloma u austrijskom Flahauu, u okviru Svetkog kupa.

Mikaelina tajna: Sa mamom i bez nje, ipak nije isto

Prvo što bi svi trebalo da znamo o Mikaeli Šifrin je zapravo to koliko je ona uopšte dominantna u svom sportu. Moglo bi se tvrditi, uz dosta argumenata, da je ona u ovom trenutku i najdominantniji sportista na planeti.

Vlhova nova 'Snežna kraljica' Sljemena

Slovačka skijašica Petra Vlhova ubedljivo je slavila na četvrtom slalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan na zagrebačkom Sljemenu.

Dvostruki trijumf Šifrinove u Lijencu

Američka skijašica Mikaela Šifrin ostvarila je drugu pobedu za dva dana, pošto je posle veleslaloma slavila i u slalomu u austrijskom Lijencu u okviru Svetskog kupa.

Šifrinova klasa za sebe u Leviju

Američka skijašica Mikaela Šifrin slavila je na prvom slalomu ovogodišnjeg Svetskog kupa održanom u finskom Leviju.

Šifrin potvrdila dominaciju u slalomu

Nema ravne Mikaeli Šifrin u slalomu. Mlada Amerikanka proslavila je osvajanje malog Kristalnog globusa u ovoj disciplini trijumfom u poslednjoj trci u sezoni u Soldeu.

Vlhovoj trijumf, Šifrin na korak od Kristalnog globusa

Slovačka skijašica Petra Vlhova trijumfovala je u veleslalomu u češkom Špindleruvom Milinu, u okviru Svetskog kupa, pošto je posle dve vožnje ostvarila ukupno vreme od 2:24.69.

Mikaeli Šifrin za istoriju novo svetsko zlato u slalomu

Američka skijašica Mikaela Šifrin osvojila je zlatnu medalju u slalomu na Svetskom prvenstvu u švedskom Oreu, što je njeno četvrto uzastopno najsjajnije planetarno odličje u toj disciplini.

Vlhova šampionka, Šifrinova bronzana u veleslalomu!

Slovačka skijašica Petra Vlhova ostvarila je najveći uspeh karijere trijumfom u veleslalomu na Svetskom prvenstvu u Oreu.

Holdenerova odbranila zlato u kombinaciji!

Švajcarska skijašica Vendi Holdener osvojila je zlato u kombinaciji na Svetskom prvenstvu u švedskom Oreu i tako odbranila titulu od pre dve godine.

Spektakl u Mariboru: Šifrin i Vlhova 'podelile' pobedu

Amerikanka Mikaela Šifrin i Slovakinja Petra Vlhova zajedno su se radovale posle trke veleslaloma u Mariboru, pošro su se obe našle na najvišem stepeniku pobedničkog postolja.

Vlhova: Najbolji dan života; Šifrin: Nije tragedija

Slovačka skijašica Petra Vlhova trenutno skija na istom nivou kao Amerikanka Mikaela Šifrin, zbog čega je izuzetno ponosna.

Flahau: Vlhova prekinula dominaciju Šifrin

Slovačka skijašica Petra Vlhova slavila je u slalomu u Flahauu, pošto je bila najbrža u vremenu 1:52.85.